Привітання голови обласної ради Віолети Лабазюк з Днем Соборності України

476

Шановні мешканці Хмельниччини!

Прийміть мої найщиріші вітання з нагоди Дня Соборності України!

22 січня – свято Великої Злуки українського народу, яке символізує нездоланність духу нашого народу та єдність усіх українців, яке запалило яскравий промінь нашої державності.

Події 22 січня 1918 і 1919 років тісно пов’язані між собою. Вони допомогли зрушити заржавіле колесо історії, засвідчили світові, що Україна хоче бути вільною, самостійною і зробити свій внесок у розвиток людства.

Проголошення IV Універсалу 22 січня 1918 року має неоціненне значення в історичному аспекті. Це було встановлення української влади на всіх теренах України. Рівно через рік проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в одну самостійну соборну Українську державу. Тоді здавалося, що українці осягнули все, про що мріяли. Та попереду на них чекали понад сім десятиліть страждань і мук в імперському ярмі. Як єдина нація ми остаточно усвідомили себе 1991 року, коли переважна більшість українців на референдумі заявила, що прагне творити, розбудовувати власну самостійну державу.

Проте й сьогодні гарячі кремлівські голови ніяк не бажають аби ми жили в єдиній соборній європейській Українській державі. Це підтверджують події на Сході країни. Проте жодна сила не розколе українців на ворогуючі табори, бо саме  «соборність» означає добровільне єднання людей на засадах свободи, демократії та взаємоповаги.    Соборність України – це святий і неперехідний символ єднання нації.

Роблячи висновки з подій минувшини, хочу сказати: незважаючи на жодні труднощі, будуймо Україну. І тоді осягнемо все, про що мріємо ми, про що мріяли тривалими століттями наші предки.

У нас одна країна і єдиним є прагнення зробити наші міста та села, їх мешканців  щасливими та заможними.

Щиро бажаю усім вам, вашим родинам здоров’я та благополуччя, миру й добробуту, мудрості і чуття єдиної родини.

Зі святом вас, дорогі мої!

З Днем Соборності !

Слава Україні!

 

З повагою

голова обласної ради                            Віолета ЛАБАЗЮК