Реалізовано проект «ВИШИВАНА ХМЕЛЬНИЧЧИНА»

Хмельницький обласний науково-методичний центр культури та мистецтва з нагоди відзначення 31-ї річниці Дня Незалежності України реалізовує мистецький проект «Вишивана Хмельниччина».

Мета проекту полягала у виготовленні декоративного панно з картою громад Хмельниччини. В основі панно – вишивані рушнички, виготовлені майстринями всіх громад області. Адже вишивка – це один із видів декоративно-прикладного мистецтва, витоки якого сягають ще в епоху неоліту і який є найпоширенішим на теренах краю. Вишивка здавна вживалась та вживається нині в українському народному побуті: в одязі та у предметах домашнього вжитку. Вона багата на техніки та кольори, орнаменти та зображення. А вишитий рушник – це свята реліквія нашого народу, наш родовід і пам’ять, символ добра та любові. Саме тому і виникло бажання створити вишивану палітру нашого краю.

Сьогодні на Хмельниччині вишивати вміє практично кожна жінка та дівчина. В області працює понад дві тисячі народних майстринь вишивки. В проекті взяли участь вишивальниці – педагоги, працівники культури, працівники органів місцевого самоврядування, домогосподарки, пенсіонерки, члени любительських об’єднань.

Дане панно буде демонструватися у Хмельницькій обласній раді, обласній військовій адміністрації, установах культури та мистецтва області, а також у соціальних мережах.

Слова вдячності всім, хто долучився до реалізації проекту! Зичимо всім ЗДОРОВ’Я, МИРУ, ДОБРА, ЗЛАГОДИ ТА ВІРИ в те, що все у нас БУДЕ ДОБРЕ! Разом до ПЕРЕМОГИ!!!

І нехай розквіта вишиваная доленька,

Хай рушниками простелить шляхи,

Згинуть війна і гіркая неволенька

Щастя і мир подарують роки!

попередня статтяУ Волочиську День Незалежності відзначили молитвою за Україну
наступна статтяУряд схвалив продовження реалізації проекту «Фінська підтримка реформи української школи»