Рейдерство на місцях: як захистити свій бізнес

Саме під такої назвою сьогодні відбувся круглий стіл за участю народного депутата України Сергія Лабазюка, голови обласної ради Михайла Загородного, голови обласної державної адміністрації Олександра Корнійчука, голова Асоціації сільськогосподарських підприємств Хмельницької області, депутата обласної ради Василя Мастія, представників силових структур, територіального управління юстиції в області, заступників голів райдержадміністрацій, аграріїв області та Всеукраїнської організації «Бізнес-Варта».

Головною метою заходу стало обговорення шляхів вирішення проблеми рейдерства в бізнесі, зокрема, аграрному секторі. Саме з цією метою в Україні була створена громадська організація «Бізнес-Варта». Робота її спрямована на виявлення, протидію та юридичний захист бізнесу, який потрапив у рейдерські тенета.

Представляючи дану організацію, народний депутат України Сергій Лабазюк наголосив на всебічній підтримці аграріїв країни, відстоювання та створення сприятливих умов для розвитку аграрного сектору.

На Хмельниччині ж для оперативного реагування на випадки захоплення земельних ділянок чи врожаю, інших порушень прав землевласників та землекористувачів активно діє обласний оперативний антирейдерський штаб, відповідні регіональні групи створені в усіх районах області. Втім, на думку учасників круглого столу, сільгоспвиробник все ще потребує сьогодні захисту від протиправних посягань.

Так, за інформацією представника територіального управління юстиції в області, наразі в Україні порушено 17 кримінальних справ щодо випадків рейдерського захоплення земель, збіжжя, з яких, 3 – у Хмельницькій області.

Забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю є одним з актуальних питань, оскільки в умовах сьогодення в Україні діє до 50 професіональних рейдерських груп.

Учасники круглого столу обговорили парламентський законопроект №8121 про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству та внесли свої пропозиції до даного законопроекту.

Голові Асоціації сільськогосподарських підприємств області, голові профільної комісії облради Василю Мастію доручено напрацювати конкретні пропозиції з протидії рейдерству на Хмельниччині.

На думку голови обласної ради Михайла Загородного, одне з головних завдань усіх структур влади та правоохоронних органів – це швидке та ефективне реагування на будь-які незаконні дії щодо протиправного захоплення майна.

«Я підтримую усі пропозиції, які сьогодні пролунали на засіданні, – зазначив Михайло Васильович. – Переконаний, що лише нашими спільними зусиллями: влади, бізнесу, громадськості, ми зможемо реально запобігти проявам рейдерства на теренах нашої області».

 

 

попередня статтяЯк органи місцевого самоврядування можуть боротися з зарплатою «в конвертах» і чому це їм потрібно, — роз’яснення експертів
наступна статтяВідбулось розширене засідання колегії облдержадміністрації