Відбулось розширене засідання колегії облдержадміністрації

29 березня голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь у розширеному засіданні колегії обласної державної адміністрації, яке провів голова ОДА Олександр Корнійчук. Традиційно перед початком засідання відбулось нагородження кращих мешканців області державними нагородами та відзнаками.

 

Так, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю орденом княгині Ольги ІІІ ступеня нагороджено відому подільську художницю, скульптора та публіциста Бегутову Світлану Мефодіївну.

Звання «Заслужений вчитель України» присвоєно учительці Славутського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа I–III ступенів – ліцей «Успіх» Славутської міської ради Труфановій Ользі Іванівні.

Відзнаки Верховної Ради України подолянам вручав народний депутат Сергій Мельник. Відповідно до розпорядження голови Верховної Ради України Андрія Парубія Почесною грамотою  Верховної Ради нагороджено заступника начальника управління-начальника відділу управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Валентину Граділь,  художнього керівника Хмельницької обласної філармонії Тараса Малика, голову комітету самоорганізації населення мікрорайону Ружична Василя Заплетняка, т.в.о. завідувача відділу тематичної інформації та аналітики телевізійних новин філії ПАТ НСТУ “Хмельницька регіональна дирекція “Поділля-центр” Наталю Паляницю та т.в.о. заступника директора радіопрограм філії ПАТ НСТУ “Хмельницька регіональна дирекція “Поділля-центр” Олену Скорук.

Порядок денний засідання склали три питання: про стан фінансово-бюджетної дисципліни в області за 2017 рік, про підготовку до оздоровчої кампанії «Літо-2018» та про план роботи обласної державної адміністрації на ІІ квартал 2018 року.

За словами начальника Управління Західного офісу Держаудитслужби в області Анатолія Марценюка, який інформував присутніх з першого питання порядку денного, протягом 2017 року за підсумками 57 ревізій виявлено порушення законодавства, що призвело до недоотримання бюджетами усіх рівнів, підприємствами, установами та організаціями області належних доходів, а також незаконного і нецільового витрачання та недостачі ресурсів на загальну суму 43,7 млн. гривень. Зокрема, найсуттєвіші порушення фінансової дисципліни вчинено установами, підприємствами та організаціями області, що належать до: державних підприємств – 17,0 млн.грн.; сфери освіти і науки – 9,0 млн.грн.; сфери послуг і житлово-комунального господарства – 8,4 млн.грн.; агропромислового комплексу і сфери використання природних ресурсів – 4,1 млн.грн.; сфери соціального захисту населення – 2,4 млн.грн.; сфери охорони здоров’я – 1,3 млн. гривень. Також мали місце порушення в органах державної влади та оборони – 0,8 млн.грн., у сфері культури – 0,7 млн. гривень.

Проблемним залишається питання усунення виявлених ревізіями та державними фінансовими аудитами фактів порушення фінансово-бюджетної дисципліни і прийняття неефективних управлінських рішень керівниками підприємств, установ та організацій, а також врахування і виконання ними пропозицій, наданих за результатами проведених контрольних заходів.Так, із виявленої протягом 2017 року суми фінансових порушень, що призвели до втрат, на сьогодні не усунуто 68,5%, а з наданих за результатами державних фінансових аудитів 73 пропозицій не впровадженими залишаються 51,7 відсотка.

У межах наданих прав і повноважень Управлінням вжито заходи, які дозволили у 2017 році забезпечити відшкодування порушень на загальну суму 25,3 млн. гривень. До бюджетів усіх рівнів, бюджетних установ, організацій та підприємств додатково надійшло 13,4 млн. гривень.

Економічний ефект від впровадження 51 пропозиції, наданої за результатами проведених аудитів, становив 9,2 млн. гривень.

За матеріалами проведених контрольних заходів за порушення фінансово-бюджетного законодавства 48 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, матеріальної та дисциплінарної – 88 осіб, звільнено 1 особу. Правоохоронними органами розпочато 13 досудових розслідувань.

До речі, результати діяльності Управління Західного офісу Держаудитслужби в області періодично оприлюднюються на офіційному веб-сайті Хмельницької обласної радиу розділі  “Управління Західного офісу Держаудитслужби в області інформує”.

попередня статтяРейдерство на місцях: як захистити свій бізнес
наступна статтяУ Старосинявській об’єднаній територіальній громаді запрацював сучасний ЦНАП