Робоча група розпочала роботу над розробкою Стратегії регіонального розвитку Хмельниччини до 2027 року

9 квітня  відбулось  засідання керівного складу робочої групи з розробки Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області до 2027 року.  Участь у засіданні взяли голова обласної ради Михайло Загородний, перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, експерти Програми «ULEAD з Європою», депутати та громадськість.

Угода про асоціацію з ЄС передбачає, що до кінця 2025 року Україна повинна максимально наблизити своє законодавство до законодавства ЄС та імплементувати у вітчизняне законодавство положення близько 350-ти директив, регламентів та рішень ЄС. Тому у Мінрегіоні впевнені, що найближчі 7 років ефективність розвитку кожної області значною мірою залежатиме від того, як саме буде побудований процес стратегічного планування у 2019 році.  Розробити стратегії мають всі регіони України до грудня 2019 року, залучивши до цього максимум зацікавлених сторін.

Михайло Загородний зазначив, що розробка Стратегії розвитку Хмельницької області до 2027 року та плану заходів з її реалізації потребують не лише поставленої мети, а й правильно скоординованих дій щодо регіонального розвитку з використанням наявних національних та іноземних інвестицій та спрямуванням їх у розвиток територій.

«Сьогодні чітко сформована стратегія розвитку держави, яка є проєвропейською та євроатлантичною. Державою взято ряд зобов?язань, які визначають подальший рух», – сказав голова обласної ради.

Найперше, на думку Михайла Загородного, необхідно грунтовно проаналізувати пріоритети регіонального розвитку області, а також зупинитись саме на таких заходах, які підвищуватимуть конкурентоспроможність Хмельниччини, покращуватимуть її соціально-економічний розвиток.

«Я впевнений, що тут зібрались люди, які прагнуть зробити нашу область успішною. Тому з усією відповідальністю нам потрібно окреслити план заходів для реалізації стратегії не на папері, а у житті. Так, аби кожен мешканець області невдовзі відчув, що працює економіка, залучаються інвестиції, відкриваються нові підприємства та створюються нові робочі місця», – зазначив Михайло Васильович.

Аби не повторювати минулі помилки при розробці стратегій в регіонах фахівці Мінрегіону спільно з групою радників з питань впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «ULEAD з Європою» проводять цикл навчальних та інформаційних заходів. На сьогоднішньому засіданні у Хмельницькому про основні аспекти стратегії розвитку та напрями її реалізації членам робочої групи розповів національний експерт Програми «U-LEAD з Європою» Петро Мавко.

«Стратегія регіонального розвитку повинна мати декілька стратегічних пріоритетів, і як мінімум один із них має бути смарт спрямування. Тобто, у роботі ми маємо визначити найбільш перспективну та потужну сферу економіки, і в рамках стратегії розробити план співпраці влади, науковців, бізнесу та громадськості для розвитку цієї сфери до етапу створення доданої вартості», – наголосив Петро Мавко.

Заходи з розробки Стратегії розвитку Хмельницької області мають  бути  реалізовані відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регіональної політики», постанов Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 385 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року», від 11.11.2015 № 932 «Про затвердження Порядку розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації, а також проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації зазначених регіональних стратегій і планів заходів», Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 31.03.2016 року N 79 «Про затвердження Методики розроблення, проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації регіональних стратегій розвитку та планів заходів з їх реалізації».

Члени керівного комітету з розробки Стратегії розвитку Хмельницької області до 2027 року та плану заходів з її реалізації погодили графік заходів, який буде затверджений сесією обласної ради. Окрім того, на засіданні було затверджено склад робочої групи, до якої увійшли активні люди з різних секторів суспільства, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, наукових установ та громадських організацій.

 

попередня статтяМихайло Загородний провів прийом громадян
наступна статтяХмельницька обласна рада оголошує початок відбору кандидатів до складу поліцейської комісії Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області