Розпочато демонтаж пам’ятника Миколі Островському у Шепетівці

У Шепетівці першого грудня розпочато демонтаж пам’ятника ідеологу комуністичного режиму Миколі Островському, який  розташований біля комунального закладу культури «Музей пропаганди» обласної ради.

Під час проведення демонтажних робіт у Шепетівці побував перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, який підтрвердив правомірність знесення пам’ятника.

Він запевнив, що обласна рада, як балансоутримувач Музею пропаганди, гарантує правомірність знесення пам’ятника. За словами посадовця, правомірність знесення підтверджують два документи. Це наказ міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка про те, що цей об’єкт не може належати до державної пам’ятки в будь-якому вигляді, бо не відповідає критеріям. Окрім того, є рішення Хмельницької обласної ради від 15 червня цього року «Про демонтаж пам’ятника Миколі Островському у місті Шепетівка»  на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки».

Пам’ятник наразі перебуває на території одного з комунальних підприємств Шепетівки.