Розвиток дитячо-юнацького спорту є стратегічно важливим для України

22 лютого у Комітеті Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму відбулися парламентські слухання на тему «Функціонування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, у тому числі підпорядкованих фізкультурно-спортивним товариствам в умовах децентралізації влади».

Від Хмельниччини участь у слуханнях взяли заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко та заступник голови постійної комісії облради з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту та туризму Уляна Ткаченко.

За словами голови Комітету Артура Палатного, забезпечення належного функціонування дитячо-юнацьких спортивних шкіл є стратегічно важливим питанням для України. Проте, з 2015 року припинено фінансування ДЮСШ за рахунок Фонду соціального страхування. Всі питання, що стосуються розвитку спорту, зокрема масового спорту серед населення. Мають вирішуватись на місцевому рівні. Учасники слухань зауважили, що за відсутності єдиної державної політики, рекомендацій щодо формування на місцях ефективної моделі здійснення функцій з управління ДЮСШ, затверджених державних соціальних стандартів у сфері фізичної культури і спорту, що не відповідають викликам сьогодення, – питання фінансування спортивних закладів залежить від доброї волі місцевого керівника. В одних областях продовжується скорочення кількості вихованців ДЮСШ, в других – ситуація стабілізувалась, в третіх – вже є позитивні тенденції. Також учасники слухань зазначили, що в окремих регіонах країни спостерігається ще одна негативна тенденція. Деякі органи місцевого самоврядування, які повинні фінансувати зазначені спортивні школи. Де навчається майже 500 тисяч вихованців і працює більше 18 тисяч тренерів-викладачів, не фінансують спортивні школи, зокрема, підпорядковані фізкультурно-спортивним товариствам, оскільки вони не є у комунальній власності. Ставиться умова щодо фінансування цих спортивних шкіл – передача їх разом з інфраструктурою до комунальної власності. Учасники слухань констатували, що для забезпечення належного функціонування ДЮСШ необхідно розробити механізм підтримки дитячо-юнацького спорту незалежно від фінансових можливостей тієї чи іншої громади, оскільки фінансові можливості великих міст відрізняються від можливостей сільських районів, віддалених від обласного центру. Потрібно затвердити державні соціальні нормативи, що включатимуть нормативи безоплатних та платних послуг, що надаються населенню, насамперед, дітям; відсоток учнів ДЮСШ до загальної кількості дітей в територіальній громаді, районі чи області; нормативи витрат на одного вихованця ДЮСШ. При цьому, виконання таких стандартів має бути обов’язковим на всіх рівнях та забезпечуватись за рахунок коштів місцевих бюджетів у першочерговому порядку. Місцеві органи зобов’язані виділяти необхідний обсяг коштів для розвитку дитячо-юнацького спорту, а держава – контролювати виконання цього зобов’язання.

попередня статтяМихайло Загородний відвідав обласну дитячу лікарню
наступна статтяЮні аграрії Хмельниччини – серед переможців фіналу Всеукраїнської конкурсу учнівських навчально-дослідних земельних ділянок