Славутські ліцеїсти взяли участь у міжнародному конкурсі з астрономії та астрофізики

Вже другий рік поспіль учні Славутського ліцею ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради беруть участь у міжнародних конкурсах.

Минулого року команда OBSERVERS OF THE MICROCOSM (Спостерігачі мікросвіту) у складі тренера Коваля Віктора та  7 учнів: Бунди Марини, Горковчук Ольги, Голубєвої Марини, Бондарука Максима, Ковальчука Романа, Поночовного Павла, Захарчука Євгенія увійшли в 30 найкращих команд світу, після підведення підсумків конкурсу BEAMLINE FOR SCHOOLS (BL4S), організованого Європейською організацією з ядерних досліджень CERN (Женева, Швейцарія) та дослідницьким центром DESY (Гамбург, Німеччина), отримали сертифікати учасників конкурсу та призи.

Цього року здобувачі освіти ліцею брали участь у міжнародному конкурсі з астрономії і астрофізики (ІААС), започаткованому у 2019 році. Це міжнародний науковий конкурс, який дає можливість студентам, учням старших класів з усіх країн довести свою майстерність і розкрити власну творчість у сферах астрономії та астрофізики. IAAC надає унікальну можливість застосувати свої навички до складних проблем. Учасники можуть отримати сертифікати, нагороди, грошові премії та всесвітнє визнання.

Конкурс має три тури: кваліфікаційний, передфінальний, фінальний. У першому кваліфікаційному турі, який тривав до 15 травня, брали участь 22 ліцеїсти. 25 травня було підведено підсумки і 21 учасник успішно його пройшов. Учні отримали сертифікати учасників і можливість брати участь у другому турі.

Для участі в другому турі учасники сплатили невеликий організаційний збір (8$). Завдання туру були досить складні і все ж таки 3 учні (Петров Владислав, Гловацька Вікторія, Рудюк Вероніка) взяли участь у передфінальному турі, який проходив з 15 по 21 червня, набрали  достатню кількість балів, яка дозволила їм брати участь у фінальному турі та отримати відповідний сертифікат.

Фінальний тур проходив в онлайн режимі і за 40 хвилин учасники мали відповісти на 40 запитань з астрономії та астрофізики у вигляді тестів. На кожне питання виділялася 1 хвилина, за тестуванням спостерігав вчитель, учасники не мали права використовувати жодних джерел інформації та повинні були дотримуватися правил академічної доброчесності. Після завершення тестування підведено підсумки і за ними визначено переможні місця і призи: 1 місце – 150$, 2 – 100$, 3 – 50$.

14 липня всі учні, які пройшли у фінал (Петров Владислав, Гловацька Вікторія, Рудюк Вероніка),  взяли участь у тестуванні.

За результатами конкурсу (27 липня) всі учасники отримали бронзову відзнаку.

Безперечно, досвід участі у конкурсі ІААС є важливим кроком у розбудові власної міжнародної наукової діяльності здобувачів освіти ліцею.

За матеріалами Славутського ліцею ІІ-ІІІ ступенів

Хмельницької обласної ради

попередня статтяМихайло Загородний ознайомився з діяльністю Хмельницької обласної фірми “Фармація”
наступна статтяХмельницький ОЕНЦУМ нагороджений золотою медаллю ХІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2020»