Службовців територіальних громад навчали залучати ресурси для розвитку своїх територій

За ініціативи голови обласної ради Віолети Лабазюк Агенцією Регіонального розвитку області проведено семінар «Інструменти залучення ресурсів для розвитку громади» для представників територіальних громад Красилівщини та Теофіпольщини.

У семінарі взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, директор Агенції регіонального розвитку області Катерина Савчук,  Красилівський міський голова Ніла Островська, її заступники Валерій Лось та Марина Слободянюк, Теофіпольський селищний голова Михайло Тененев, секретар Теофіпольської селищної ради Роман Непотас, заступник Щиборівського сільського голови Ганна Ковальчук, секретар Щиборівської сільської ради Ольга Ясюк,  Антонінський селищний голова Анатолій Оцалюк та Заслучненський сільський голова Анатолій Розумний.

Як зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк, метою семінару є ознайомлення службовців громад з можливостями у  написанні якісних проєктів, які нададуть змогу територіальним громадам залучити донорські кошти на покращення інфраструктури сільських, селищних та міських населених пунктів.

«Обласна рада відкрита до діалогу, аби спільно з територіальними громадами працювати на реальний результат з вирішення нагальних проблем сіл, селищ та міст. Щодо удосконалення навичок з написання проєктів, то агенція регіонального розвитку готова надати свої послуги щодо надання інструментів по залученню ресурсів для розвитку громад», –  сказала Віолета Лабазюк.

Разом з тим, Віолета Лабазюк розповіла учасникам семінару про головні напрями співпраці з обласною радою та програми підтримки територіальних громад. Окрім того, що реформа децентралізації дала змогу громадам на місцях зосередити істотний фінансовий ресурс, надважливим залишається вміння заробляти і наповнювати місцеві бюджети коштами з інвестиційних джерел – як вітчизняних, так й іноземних.

Віолета Олександрівна наголосила, що сьогодні є всі можливості для залучення інвестицій та донорських коштів у громади на реалізацію різноманітних проєктів, однак все залежить від вмінь та навичок.

Під час семінару директор Агенції регіонального розвитку Катерина Савчук ознайомила учасників заходу з основними критеріями оцінки проєктів грантодавцями, акцентувала увагу на актуальних тематичних напрямках. Також вона розповіла про застосування під час підготовки проєктів проектного менеджменту – щоденного удосконалення своїх навичок.

Як зазначила Катерина Савчук, залучені ресурси не обов’язково мають бути фінансові, це можуть бути й інформаційні продукти та консультативна підтримка у реалізації тих чи інших проєктів.

«Наразі європейські донори хочуть виходити на регіональний рівень та рівень громад, що відкриває перед ними нові можливості та перспективи», – сказала директорка Агенції регіонального розвитку.