Сьогодні – 209 річниця від Дня народження Тараса Шевченка

Ми завжди були з Шевченком, а він був з нами – повсякчас, на кожному крутозламі історії, на всіх шляхах нашої боротьби за національну ідентичність.

Тарас Григорович є не тільки геніальним поетом, художником, а й справжнім символом боротьби українського народу. Його творчість досі актуальна, а його внесок у розвиток української культури неоціненний.

Навіть у найтемніші часи  заборон, утисків та окупацій люди знали: там, де немає Шевченка – там не буде й України.  З його словами і з його заповітами наші прадіди кидалися у вогонь перших революцій, виходили на соборне віче 1918-го, лягали в холодні сніги під Крутами, відвойовували забраний більшовиками хліб у закатованих голодом селах. Вони брали його «Кобзар» і в окопи Другої світової, і  в потаємні повстанські криївки, і в довгі табірні ночі політичних заслань, і на вогненні барикади Революції Гідності. Там, на Майдані, Шевченко був усюди. Його словами досі звертається до нас один із перших героїв Небесної сотні Сергій Нігоян…

Рік тому в наш український дім увірвалася повномасштабна війна. І сьогодні ми  захищаємося й  перемагаємо, маючи за зброю могутні Тарасові слова: “І вражою злою кров’ю волю окропіте!..”

Дорогі земляки! Відчуймо  себе єдиними. Станьмо у цей гіркий час пліч-о-пліч, як козаки-богунівці в Берестецькому полі чи вояки УПА у волинських лісах, як Небесна сотня на Інститутській чи кіборги в Донецькому аеропорту, як захисники Бахмута чи мирні мешканці кожного українського міста перед рашистськими військами.

Шлях до перемоги завжди важкий і кривавий. Але час, який ми переживаємо – великий. Чинімо за Кобзаревим заповітом: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!» А якщо з нами Бог – то хто проти нас?

І вірмо, що “на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі”.

Слава  Україні!..

Слава Героям!

попередня статтяХмельниччина читає Шевченка
наступна статтяВшанували пам´ять Великого Кобзаря Тараса Шевченка