Стан доріг та забезпечення питною водою – найболючіші питання територіальних громад

Учасники зустрічі у Вовковинецькій селищній територіальній громаді

21 травня голова обласної ради Віолета Лабазюк відвідала з робочою поїздкою Вовковинецьку, Віньковецьку територіальні громади та Вовковинецьку гімназію обласної ради.

Виступ голови обласної ради Віолети Лабазюк під час зустрічі з депутатами, керівництвом, старостами та активом Віньковецької селищної територіальної громади

Разом з депутатами обласної ради Тетяною Зеленко, Михайлом Бойком, Михайло Демчишеним, Оленою Лемещук зустрілася з керівництвом, очільниками структурних підрозділів, депутатами та старостами Вовковинецької та Віньковецької селищних рад.

Під час спілкування з представниками громад обговорювалися проблеми сільських та селищних населених пунктів та аналізувалися шляхи вирішення цих проблем.

Відтак, у територіальних громадах проблемні питання аналогічні та найболючішим питанням залишається стан місцевих доріг та забезпечення населення якісною питною водою.

У рамках регіональної програми «Питна вода», яка була затверджена у квітні цього року, для реалізації проектів будівництва, реконструкції та капітального ремонту мереж водопостачання для Вовковинецької тергромади було спрямовано з обласного бюджету 2,6 млн грн, а для Віньковецької громади 1,8 млн.гривень. Водночас, як наголосила голова ради, якщо у населених пунктах є критичні ситуації з водою, то потрібно негайно розпочати підготовку проектно-кошторисної документації на здійснення будівельних робіт, аби під час перерозподілу видатків обласного бюджету спрямувати необхідні кошти.

«Депутатський корпус обласної ради налаштований на спільне вирішення нагальних проблем територіальних громад, сприяння у виділенні фінансового ресурсу обласного бюджету. Разом з тим, очільникам громад потрібно вміло наповнювати місцеву казну, а також налагоджувати співпрацю з місцевими підприємцями з метою спрямування позабюджетних коштів на розвиток сіл та селищ. Велике значення має збалансованість різних джерел надходжень», – сказала Віолета Лабазюк.

Під час поїздки Віолета Лабазюк ознайомилася з діяльністю і матеріально-технічною базою Вовковинецької гімназії, яка є комунальним закладом обласної ради та функціонує за рахунок коштів обласного бюджету. Це заклад освіти І-ІІ ступеня навчання, що забезпечує навчання та виховання дітей, які потребують соціальної допомоги – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Наразі в гімназії навчається 47 дітей. Голова ради оглянула навчальні кімнати, актовий зал, музей та харчовий блок-їдальню.

Так, рішенням ради у квітні цього року з обласного бюджету було спрямовано  майже 3 млн. грн на проведення у Вовковинецькій гімназії протипожежних заходів, зокрема, на  просочення дерев’яних конструкцій горищ, встановлення пожежної сигналізації, придбання вогнегасників, пожежних щитів та обладнання для харчоблоку.

Віолета Лабазюк зазначила, що питання належного функціонування комунальних закладів освіти є одним з пріоритетних для обласної ради, тому радою приділяється увага забезпеченню гідних умов перебування та навчання дітей, а також покращенню матеріально-технічної бази.

Вовковинецький селищний голова Сергій Волковинський розповідає про проблеми громади
Т.в.о. директора Вовковинецької гімназії Оксана Кошелюк знайомить з матеріально-технічною базою комунального закладу обласної ради
Ознайомлення з діяльністю Вовковинецької гімназії обласної ради
Під час зустрічі з селищним головою Віньковецької громади
Активне обговорення проблемних питань Віньковецької громади
Разом з учасниками зустрічі у Віньковецькій селищній територіальній громаді

попередня статтяДержавними аудиторами Хмельниччини впродовж чотирьох місяців 2021 року забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 20,5 млн гривень
наступна стаття23 травня – День Героїв