Старости об’єднаних територіальних громад навчатимуться за сприяння Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні

14 березня в Хмельницькому Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій під час ознайомчого семінару в рамках проекту «Староста об’єднаної територіальної громади та громадськість: виклики сьогодення» керівництво області підписало протокол намірів між обласною державною адміністрацією, обласною радою, Хмельницьким центром перепідготовки та підвищення кваліфікації та Представництвом Фонду Ганса Зайделя в Україні про співробітництво в рамках проекту Фонду «Сприяння розвитку державного управління та місцевого самоврядування в Україні».

Участь у підписанні протоколу намірів про співробітництво взяли голова обласної ради Михайло Загородний, тимчасово виконуючий обов’язки заступника голови облдержадміністрації Володимир Олійник, керівник проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії Даніель Зайберлінг, директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Микола Баюк.

На ознайомчому семінарі, який пройшов за підтримки німецького Фонду Ганса Зайделя в рамках проекту «Староста об’єднаної територіальної громади та громадськість: виклики сьогодення», були присутні 26 голів міських, селищних, сільських об’єднаних територіальних громад області та понад 100 старост цих громад.

Як зазначив голова обласної ради Михайло Загородний, проведення реформи децентралізації є найуспішнішою та найефективнішою у державі.

«Хмельниччина, маючи один з кращих показників зі створення 22 об’єднаних територіальних громад, разом з державною підтримкою та значними фінансовими можливостями у 2016 році створила ще чотири громади. Безперечно, маємо скористатися всіма можливостями, які дає держава, і робити дієві перші кроки з розвитку наших територій», – зазначив Михайло Васильович.

Проведення ознайомчого семінару в рамках проекту «Староста об’єднаної територіальної громади та громадськість: виклики сьогодення» керманич області назвав ефективним інструментом, який водночас дозволить сформувати пакет проблемних питань щодо сповільнювання розвитку територій, зокрема це стосується змін у законодавстві з метою реального поліпшення ситуації наближення послуг на місцях та ефективного поступу місцевого самоврядування.

А підписання меморандуму про співпрацю з Фондом Ганса Зайделя Михайло Загородний назвав серйозним кроком позитивної роботи у цьому напрямку.

Метою проекту «Староста об’єднаної територіальної громади та громадськість: виклики сьогодення» є поглиблення знань з основ нормативно-правового регулювання діяльності об’єднаних територіальних громад і інституту старости; розширення знань, вмінь, навичок роботи старост із громадськістю сіл, селищ; використання в роботі старост інформаційно-комунікаційних технологій; визначення можливих варіантів подолання проблем в роботі старост з громадськістю; наведення експертних оцінок й практичних порад; обмін досвідом.

Проектом передбачено у березні-листопаді 2017 року проведення низки заходів та навчань старост об’єднаних територіальних громад Хмельницької області за програмою тематичного короткострокового семінару «Староста та громадськість: виклики сьогодення».

На підсумковому етапі (жовтень-листопад 2017 року) з метою розповсюдження досвіду Хмельницької області щодо розвитку місцевого самоврядування та реалізації Проекту на теренах України буде проведено Всеукраїнську науково-практичної конференцію «Розвиток місцевого самоврядування. Становлення інституту старости» та видано науково-практичний посібник «Становлення інституту старости: перші кроки».

попередня статтяРозпочалася підготовка до пленарного засідання чергової сесії обласної ради
наступна статтяСкликається десята позачергова сесія обласної ради сьомого скликання