Стартувала всеукраїнська нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування

Протягом 11-15 вересня у смт Затока Одеської області проходитиме  щорічна всеукраїнська нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування районного та обласного рівнів. Нараду-семінар організовує Українська Асоціація районних та обласних рад.

Делегацію від Хмельниччини у складі голів районних рад очолив голова обласної ради Михайло Загородний.

Головні питання, які порушуватимуть на заході, стосуватимуться поточної діяльності та майбутніх умов роботи місцевих представництв у контексті децентралізації. Інформувати учасників запрошені високопосадовці центральних органів влади та провідні експерти у галузі місцевого самоврядування.

Учасники наради матимуть змогу обговорити низку важливих тем, а також деякі резонансні проекти нормативно-правових актів, навколо яких точаться гострі дискусії дотепер. Зокрема, це Закон «Про порядок утворення, ліквідацію районів, встановлення і зміни меж», де мова йде про укрупнення районної ланки, шляхом їхнього злиття. Другий важливий законопроект – «Про дотримання державного нагляду (контролю) за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України», що розроблений Мінрегіоном та у якому закріплюється процедура контролю за рішеннями ОМС. У дискусії братимуть участь окремі автори зазначених документів.

Також окремий акцент у програмі наради-семінару стоїть на секторальній децентралізації. Мова йтиме про освіту, медицину, бюджети та податки у контексті реформ.

Крім того, вже традиційно розповідатимуть про застосування антикорупційного законодавства, діяльність міжнародних організацій та проектів, а також вчитимуть як стати лідерами у своїх громадах.

Сьогодні, під час дискусійної панелі про законодавче забезпечення процесу децентралізації модератором виступив очільник обласної ради, Член Президії Української асоціації районних та обласних рад Михайло Загородний. Доповідачі під час дискусійної панелі говорили про засади адміністративно-територіального устрою України, про проект Закону України «Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни меж» та про дотримання державного нагляду(контролю)за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України.

Учасники ділилися досвідом своєї роботи в умовах децентралізації, а також мали змогу поставити питання високопосадовцям органів державної влади та експертам.

Ознайомитись з презентаціями сьогоднішніх спікерів та модераторів можна нище:

В’ячеслав Негода, Децентралізація – основа формування ефективної системи управління та місцевого розвитку;

Сергій Шаршов, Децентралізація влади;

Сергій Шаршов, проект Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України»;

Сергій Шаршов, Проект Закону України про нагляд;

Василь Куйбіда, Децентралізація влади — виклики та перспективи;

Віктор Овчарук, Тернопільська область в умовах децентралізації — виклики та досягнення.

Протягом п’яти днів перед учасниками виступатимуть високопосадовці центральних органів державної влади, зокрема, В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, який відкрив цьогорічну нараду-семінар, Павло Ковтонюк, заступник Міністра охорони здоров’я, провідні експерти в галузі місцевого самоврядування та представники міжнародних проектів.

Особливістю цьогорічного заходу є ярмарок міжнародних проектів. Так, партнери Асоціації, окрім залучення експертів до роботи заходу, надали велику кількість актуальної літератури. До такої ініціативи приєдналися: Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації України» DESPRO, Програма «U-LEAD з Європою», Програма Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні», Шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні».

За результатами роботи заходу, буде підготовлений офіційний документ, що підсумовуватиме роботу наради-семінару.

попередня статтяПрискорюємо децентралізацію: завдання Парламенту на VII сесію (інфографіка)
наступна статтяДо уваги зацікавлених осіб!