24 вересня голова обласної ради Михайло Загородний провів пленарне засідання чергової тридцять четвертої сесії облради. У засіданні взяв участь 61 депутат, що менш ніж за дві години прийняли 42 рішення з різних сфер життєдіяльності краю.
За пропозицією Михайла Загородного додаткові питання, а саме – звернення обласної ради до керівництва держави, – було розглянуто в числі перших.
Отож, на пленарному засіданні тридцять четвертої сесії обласної ради депутати прийняли п’ять звернень до центральних органів влади:
– до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Державної регуляторної служби України та Міністерства інфраструктури України щодо доопрацювання проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо суспільно важливих послуг з перевезення пасажирів автомобільним та міським електричним транспортом»;
– до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Комітету з питань податкової та митної політики щодо збереження і розвитку спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності;
– до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості ліквідації локомотивного депо Гречани;
– про підтримку звернення представників громадських організацій Хмельницької області до Президента України, Голови Верховної Ради України, керівництва Ради національної безпеки і оборони, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань та Міністерства закордонних справ України;
– до Верховної Ради України щодо запровадження державної програми зедешевлення агрострахування для аграрного сектору.
Після розгляду та прийняття п’яти звернень до центральних органів влади депутати перейшли до опрацювання порядку денного. Традиційно розпочали з розгляду депутатських запитів. Так, сесією знято з розгляду вісім депутатських запитів, ще п’ятдесяти чотирьом продовжено термін розгляду. Крім цього, сьогодні депутати підтримали як запити ще дев’ять депутатських звернень. Отож, наразі на контролі у виконавчому апараті обласної ради перебуває шістдесят три депутатських запити.
Далі депутати перейшли до кадрових рішень. Зокрема, за результатами засідань конкурсних комісій призначили на посаду директора Полонського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів Гулак Світлану Олександрівну, на посаду директора Солобковецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідіви – Підлісного Павла Федоровича, на посаду директора Кривчицького психоневрологічного інтернату – Шубарського Юрія Володимировича, на посаду директора Хмельницької обласної фірми «Фармація» – Добродзій Ірину Зотівну, на посаду директора КП «Комунальники» – Кравчука Михайла Михайловича, на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний медичний центр психічного здоров’я» – Гуцула Івана Володимировича, на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» – Терещука Олександра Леонідовича, на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни» Бочкарьову Оксану Валеріївну, на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний центр служби крові» – Левицького Володимира Миколайовича, на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний патологоанатомічний центр» – Синчишену Лілію Василівну.
Окремим рішенням обласні обранці внесли зміни до Порядку призначення і звільнення з посад керівників підприємств, установ, закладів, організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області. Також сесія надала дозвіл на списання матеріальних цінностей з балансу підприємств, закладів та організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області.
Своїми рішеннями депутати затвердили три регіональних програми, серед яких – Антикорупційну програму Хмельницької обласної ради на 2020 – 2022 роки, цільову комплексну програму розвитку освіти Хмельницької області на 2021 – 2025 роки, обласну програму розвитку культури і духовності на період до 2023 року та обласну програму сприяння розвитку громадянського суспільства на 2021 – 2023 роки.
Окрім того, обласні обранці внесли зміни до обласної програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Хмельницької обласної ради на 2020 рік та до програми поводження з відходами у Хмельницькій області на 2018 – 2022 роки.
Окреме рішення стосувалось зміни типу та перейменування Плужнянської санаторної школи Хмельницької обласної ради на Плежнянську гімназію Хмельницької обласної ради із збереженням у складі закладу освіти інтернату (пансіону) з цілодобовим частковим утриманням вихованців за рахунок засновника з 21 червня 2021 року.
Крім цього, депутати прийняли рішення про переведення із цілорічного на сезонний режим роботи чотирьох дитячих санаторіїв, управління якими здійснює обласна рада. Дане рішення прийнято з метою оптимізації використання комунального майна, впровадження нових підходів щодо організації роботи закладів охорони здоров’я та їх фінансового забезпечення, підвищення ефективності використання бюджетних коштів.
До речі, дане пленарне засідання – як фінальний акорд роботи депутатів обласної ради VII скликання.
Звертаючись наприкінці сесії до депутатів, Михайло Загородний висловив вдячність кожному за “хороші прогресивні ідеї, чіткі державницькі позиції, наміри та прагнення до постійного поступального руху вперед”.
“Ми з вами залишили слід в історії Хмельниччини, як депутати, що працювали над відновленням аеропорту, будівництвом музичного училища та обласної дитячої лікарні, реконструкцією кардіоцентру, проведенням водогонів для забезпечення якісною питною водою жителів навіть найвіддаленіших громад нашої області, реставрацією пам’яток історії та архітектури нашого краю, – підсумував наприкінці засідання очільник області. -Ми підтримували прогресивні проекти, працювали на благо Хмельниччини та об’єднувались, незважаючи на політичні переконання та особисті амбіції, у прагненнях та діях заради сьогодення та майбутнього!”.
За словами Михайла Загородного, за каденцію сьомого скликання обласної ради Хмельниччина утвердила себе як область-реформатор, яка живе процесами змін на краще і демонструє позитивні результати.
“Усі досягнення – це плоди нашої спільної праці, і я щиро вдячний кожному з вас за цю непросту і відповідальну роботу”, – наголосив Михайло Васильович.
На згадку про свою депутатську діяльність кожен обранець отримав книгу про Хмельницьку обласну раду сьомого скликання.
Після пленарного засідання усі присутні депутати зробили фото на пам’ять біля входу у Будинок рад.