Про Чемпіонат області серед працівників закладів освіти зі спортивного туризму, присвячений Всесвітньому дню туризму

З 23 по 26 вересня поблизу села Самчики Старокостянтинівської територіальної громади відбувся традиційний щорічний Чемпіонат області серед працівників закладів освіти зі спортивного туризму, присвячений Всесвітньому дню туризму. Чемпіонат проводився з метою розвитку туристсько-спортивної, туристсько-краєзнавчої та військово-патріотичної роботи в територіальних громадах, формування ключових компетенцій серед працівників закладів освіти, популяризації дитячо-юнацького туризму в області, формування здорового способу життя. Такі змагання є практичним полігоном для підготовки педагогічних кадрів, які займаються з учнівською молоддю дитячо-юнацьким туризмом.

У змаганнях взяли участь команди з Віньковецької, Деражнянської, Кам’янець-Подільської, Нетішинської, Славутської, Старокостянтинівської, Судилківської та Шепетівської територіальних громад.

В програму Чемпіонату увійшли дистанції ІІ класу з пішохідного туризму «Смуга перешкод» та з велосипедного туризму «Фігурне водіння велосипеду», конкурсна програма з базових туристських навичок: «В’язання вузлів», «Розпалювання багаття» і «Спортивне орієнтування».

Під час Чемпіонату також проводились майстер-класи та тренінги військово-патріотичного спрямування: надання домедичної допомоги, збирання-розбирання автомату АК-74, презентація діяльності та екскурсія Державним історико-культурним заповідником «Самчики».

Основна боротьба за перемогу розгорілася між трьома командами – Славутської, Судилківської та Шепетівської територіальних громад. Вони показали найкращі результати на головних дистанціях з видів туризму. Чемпіонський кубок виграла команда Славутської ТГ (тренер Олександр ЛУК’ЯНЧУК), друге місце – у педагогів Судилківської ТГ (тренер Володимир ЯВОРСЬКИЙ), третє – у педагогів з Шепетівської ТГ (тренер Володимир КОМКАР).

У конкурсній програмі переможцем в усіх конкурсах теж стала команда педагогів зі Славутської ТГ. Інші призові місця розподілись так: у «В’язанні туристських вузлів» 2-ге місце – Судилківської ТГ, 3-тє – Деражнянської ТГ. У конкурсі «Розпалювання багаття» 2-ге місце – у команди Старокостянтинівської ТГ, з третім результатом розпалила вогнище команда Судилківської ТГ. У конкурсі «Спортивне орієнтування» 2-гий результат – у команди Нетішинської ТГ, 3-тій – у команди Судилківської ТГ.

Майстер-клас та тренінг з надання першої долікарської допомоги провела сертифікований інструктор, голова Старокостянтинівської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України Зоя СКАКУН. Під час тренінгу «збирання-розбирання АК-74», який проводився у формі конкурсу-змагання, визначалися призери серед чоловіків і жінок окремо. Переможцем серед чоловіків став вчитель Шепетівського НВК№9 Володимир САМОЙЛЮК, другим – Антон СТРЕМЕДЛОВСЬКИЙ, вчитель Славутської ЗОШ№1, третій результат у Володимира РУДНІЦЬКОГО, вчителя Нетішинської НВК №2. Серед жінок: 1 місце посіла Крістіна ВАКУЛЬЧУК, (Славутська гімназія №6), 2 місце – Наталія САМУРАЙ, вихователька Нетішинського ДНЗ №6, 3-тє – Ольга ЗАГОРУЙКО, (Судилківський ліцей).

На урочистому закритті Чемпіонату переможці і призери були нагороджені грамотами Департаменту освіти, науки та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької обласної організації профспілки працівників освіти і науки, грамотами, кубками та медалями Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки Анатолій ЯРИМЮК вручив трьом кращим командам в загальному заліку Чемпіонату цінні призи з асортименту туристського спорядження.

За матеріалами ХОЦТКУМ

попередня статтяТривають моніторингові виїзди голови обласної ради Віолети Лабазюк до комунальних закладів
наступна статтяСьогодні – День пам’яті жертв Бабиного Яру