Творче турне Францією ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля»

Днями з концертного турне містами Франції, яке тривало з 28 липня по 16 серпня 2022 року, повернулися балет, оркестр та студія Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» Хмельницької обласної філармонії – комунального закладу обласної ради.

Ансамбль відгукнувся на запрошення організаторів найпрестижнішого фестивалю CIOFF у Франції (неурядова організація, котра перебуває у формальних консультативних стосунках з ЮНЕСКО).

Творчий колектив ансамблю мав за мету через пісні, танці та музику передати все багатство і колорит української культури, її неповторність.

Цьогоріч у присутності великої аудиторії у фестивалях, окрім представників України, брали участь колективи з Аргентини, Бразилії, Ірландії, Молдови, Мадагаскару, Галіції, Панами, Парагваю, Польщі, Японії, Франції (Вандея).

Директор фестивалю Філіп Пруст під час презентації схвильовано наголосив: «Це перший раз, коли ми вітаємо країну, яка перебуває у стані війни. Ми залишимося вірними цінностям миру та братерства у світі!».

Для фестивалів у Франції «Козаки Поділля» підготували двогодинну програму, до якої увійшли українські народні, зокрема подільські танці «Привітальний», «Гопак», «Кивак», «Гомін Карпат», «Гречаники», «Варенички», «Кадриль», «Волинські притупи», «Титарівна», «Козачок», «Обнова», «На лезі шаблі», «Не журись», «Шапка», «Трясунець», народні інструментальні мелодії «Намисто», «Ватра», «Калюшуль», «Буковинські козачки», «В’язанка українських мелодій», «Коломийка».  На кожному концерті лунав гімн України.

За три тижні творчого турне ансамбль взяв участь у понад 40 концертах, які відбулися у великих концертних залах на півтори-дві тисячі глядачів, на вулицях і площах міст Ментенон, Аржеле-сюр-мер, Ле-Булу, Тотавель, Арль-сюр-Теш, Перпіньян, Амелі-ля-Бен і Монтуар, в шпиталі для інвалідів, у фестивальних містечках та навіть у церкві. На кожному концерті під шалені оплески глядачів, артисти пропагували українську культуру, силу та незламність українського народу, мистецькими засобами генетичного коду нації закликали народи світу до підтримки і допомоги Україні.

Балет, оркестр та студія «Козаки Поділля» перегорнули ще одну сторінку своєї історії, високо несучи прапор України, сповіщаючи світові про героїчне протистояння українського народу у боротьбі з російськими  окупантами та необхідності українських захисників в озброєнні та амуніції.

Учасники концертного турне щиро вдячні народу Франції за віру в силу України, їх внесок у перемогу і переконані, що разом ми переможемо!

попередня статтяТуреччина візьме участь в інфраструктурній відбудові України
наступна статтяВічна пам’ять та Слава Героям, які загинули за незалежність України!