У Хмельницькому вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Щороку у третю неділю травня в Україні вшановують пам’ять мільйонів загублених життів, бездушно знищених радянським тоталітарним режимом, жертв  Великого терору  – масових політичних репресій 1937-1938 років.

У Хмельницькому віддати шану політв’язням і покласти квіти до пам’ятника «Ангел скорботи» прийшли представники влади та громадськість міста.

Цьогоріч День пам’яті жертв політичних репресій набув нового значення – Україна бореться за звільнення територій від окупанта та знищення методів Великого терору, як інструменту політики у XXI столітті.

День пам’яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам’ятний день в Україні, який відзначають, відповідно до президентського указу від 21 травня 2007 року. За інформацією,  опублікованого на сайті Українського інституту національної пам’яті, кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей розстріляли, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами комітету державної безпеки, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.

попередня статтяСьогодні – День пам’яті жертв політичних репресій
наступна статтяСвітло переможе темряву!