У Хмельницькому відбувся відкритий діалог: «Вектори децентралізації: про завдання та подальші кроки»

12 серпня голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний взяв участь у відкритій онлайн-дискусії: «Вектори децентралізації: про завдання та подальші кроки». Організаторами заходу стали Міністерство розвитку громад та територій за партнерської підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Під час діалогу обговорили законопроєкти про місцеве самоврядування, місцеві державні адміністрації, а також проекти змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансового забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування та змін до Податкового законодавства, які розширять можливості нарощування надходжень до місцевих бюджетів.

У червні завершився процес створення спроможних громад, а у липні були сформовані нові райони. Це той фундамент реформи, до створення якого Україна йшла більше шести років. Тепер на цій основі треба побудувати якісно нову систему органів місцевої влади. Про це під час відкритого діалогу сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода

«Старий територіальний устрій на рівні громад і районів не відповідав сучасним умовам, був розбалансований, мав складну, нерівномірну і багатьом незрозумілу структуру, а отже не дозволяв розпочати децентралізацію – передачу повноважень, ресурсів і відповідальності на місця – по всій країні. У перші роки реформи її перевагами могли скористатися лише великі міста і об’єднані громади. Але їхній досвід, їхні історії успіху стали дуже важливими, бо підтвердили, що ми йдемо правильним шляхом. І тепер, коли новий територіальний устрій сформований, наше завдання на найближчий час – сформувати громади не просто як територіальні одиниці, а як систему органів місцевої влади, спроможної якісно і доступно надавати усі послуги людям», – зазначив заступник Міністра.

За його словами, для цього до кінця року необхідно прийняти низку законів, проєкти яких вже оприлюднені для обговорення. Ці законопроекти пропонують чітко розмежувати повноваження і ресурси між органами місцевого самоврядування різних рівнів, між органами місцевої і державної влади, передбачають створення можливостей для зростання місцевих бюджетів тощо.

Щодо нових районів, В’ячеслав Негода нагадав, що їхні функції значно зміняться – там майже не надаватимуть послуг, а в основному виконуватимуть координаційні та організаційні функції.

«Райони потрібні, насамперед, для організації територіальних підрозділів органів державної влади. Зважаючи на це, з’явилася дискусія, чи потрібні тоді районні ради. Думок і аргументів багато, але зараз маємо орієнтуватися на Конституцію, де районні ради передбачені. Поставити крапку у цій дискусії зможемо лише після змін до Конституції, які можна прийняти не раніше лютого наступного року. Поки ж маємо вносити зміни у законодавство, розмежовувати повноваження і ресурси між органами місцевого самоврядування в рамках чинної Конституції», – зауважив В’ячеслав Негода.

Голова обласної ради Михайло Загородний у ході дискусії зазначив, що представники органів місцевого самоврядування повинні активно долучатись до обговорення законопроєктів, вносити свої пропозиції щодо механізмів забезпечення ефективної діяльності влади на місцях.

До участі у заході також долучилися заступник голови ОДА Сергій Ткачук, народні депутати України, які представляють Хмельниччину, представники обласної ради, обласної та районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, міст обласного значення, асоціацій органів місцевого самоврядування, експерти.

 

попередня статтяРозпочала роботу тридцять друга Міжнародна агропромислова виставка «АГРО-2020»
наступна статтяДо уваги зацікавлених осіб!