У Плесненського народного аматорського театру «Птах» – ювілеї

Минулого тижня Плесненський народний аматорський театр “Птах” філії “Будинок культури с.Плесна” Шепетівського міського будинку культури  відзначив два ювілеї – 80-річчя з часу створення та 50-річчя у статусі “Народного”.

Театр має свою історію, яка сягає у часи Другої світової війни. Робота театру розпочалась з драматичного гуртка, створеного ще до війни, який набув найбільшого функціонування  у 1943 році. Гуртківці часто виступали вдома, а також пішки ходили у сусідні села, щоб показати своє мистецтво. Про Плесненський театр почали говорити як про щось особливе, таке, що надихає і дарує задоволення для душі.

У 1968 році  на допомогу акторам приїжджає Любов Заячківська, яка стала музою і творчою наставницею для сільських гуртківців. Тоді вже ставилися такі вистави, як “Безталанна”, “Сині роси”, “Дороги, які ми обираємо”, “Мати наймичка”, “В степах України” та інші, в яких грали більше тридцяти акторів.

У 1972 році з виставою “Калиновий гай” плесненці стали лауреатами республіканського фестивалю народної творчості і були нагороджені бронзовою медаллю. Наступного, 1973 року, за високий художній рівень репертуару та виконавську майстерність, колективу було присвоєно звання «Народного самодіяльного театру».

Театр “Птах” – це один  із найдавніших та найбільш перспективних аматорських театрів нашої області. Щиро вітаємо плесненчан-театралів з нагоди поважних ювілеїв. Бажаємо реалізації творчих планів, широкого визнання та вдячних глядачів.

попередня статтяМедична евакуація: як військовим потрапити на лікування за кордон?
наступна статтяПроєкт IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» оголошує набір учасників та учасниць