У Волочиській громаді проживає близько 3 тисяч переселенців

У Волочиській територіальній громаді сьогодні проживає близько 3-х тисяч переселенців.

Жителі Волочиської територіальної громади приймають та допомагають влаштуватися на новому місці всім, хто покидає рідні міста й села через навалу окупантів.

З 135-ма вимушеними переселенцями, які з перших днів війни проживають у Волочиському НВК № 1, зустрілася голова обласної ради Віолета Лабазюк.

Посадовець ознайомилася з умовами перебування тимчасово вимушених переселенців, які мають усе необхідне для проживання та харчування.

Від себе особисто Віолета Лабазюк для потреб переселенців подарувала телевізор, а дітям шкільного та дошкільного віку – набори солодощів та канцелярії.

 «Місто Волочиськ, як і загалом громада, – невеликі, але у нас дуже привітні та працелюбні люди, які готові допомагати кожному з вас. Але дуже прикро, що мешканці зі східних областей саме за таких умов знайомляться з нашою мальовничою Хмельниччиною», – сказала Віолета Лабазюк, спілкуючись з переселенцями.

Водночас Віолета Олександрівна наголосила, що при обласній раді створено Центр надання психологічної підтримки жителям Хмельниччини та внутрішньо переміщеним особам, до якого можна звернутися за телефоном координатора проєкту 096-320-24-29 та безоплатно отримати консультації психолога. Також при обласній раді працює Центр видачі гуманітарної допомоги на базі Хмельницького обласного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького, де щоденно від 10 до 16 години, за умови пред´явлення документа, що засвідчує особу і її місце реєстрації та підтверджує внутрішньо переміщену особу надається гуманітарна допомога – одяг, взуття, білизна, подушки, ковдри та дитячі засоби гігієни – усім внутрішньо переміщеним особам.

Також посадовець розповіла про діяльність державних установ, в які, у разі потреби, можуть звертатися вимушені переселенці, аби вирішити свої соціальні питання.

Разом з дітками-переселенцями Віолета Лабазюк та одинадцятикласники НВК №1 у дворику навчального закладу висадили туї та таким чином долучилися до Всеукраїнської акції озеленення планети у рамках Дня довкілля.

Для дітей з родин переселенців актори Хмельницького обласного академічного театру імені Михайла Старицького влаштували виїзну виставу.

На завершення зустрічі переселенці подякували голові обласної ради та жителям Волочиська за теплу зустріч, оперативне вирішення їх турбот і безкорисну допомогу.

 

 

попередня статтяБлагодійна акція “Крила надії”
наступна статтяМаленькі пацієнти – українським військовим