УАРОР: консультації центральної влади з самоврядуванням мають бути основою реформування територіальної організації влади

8 липня голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний  провів розширене засідання Комісії Української асоціації районних та обласних рад з питань будівництва та місцевого самоврядування, яке відбулось у Києві. Тема розширеного засідання «Законодавчий процес реформи децентралізації: головні ризики та як їх усунути».

Учасники заходу, а це – президент УАРОР, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, представники спільноти Асоціації, посадові особи центральних органів державної влади, міжнародних організацій та експерти, обговорили питання реформування місцевого самоврядування субрегіонального рівня, а також виборів до органів самоврядування районного рівня у жовтні 2020 року.

Члени УАРОР переконані, що формування адміністративно-територіального устрою обов’язково має здійснюватися на основі консультацій центральних органів державної влади з місцевим самоврядуванням, експертами та громадськістю.

«Після цього має бути напрацьоване законодавство про адміністративно-територіальний устрій. Асоціація підтримує необхідність утворення укрупнених районів, але й водночас неодноразово застерігала про небезпеку створення дрібних об’єднаних територіальній громад, що не зможуть ресурсно виконувати весь обсяг наданих повноважень, – наголосив Сергій Чернов. – Тож Асоціація вважає, що адміністративно-територіальний устрій України повинен складатися з трьох ланок – базового-субрегіону-регіону. Відповідно, на кожній ланці адміністративно-територіального устрою має діяти орган місцевого самоврядування».

Обов’язково при формуванні нового субрегіонального рівня мають бути враховані пропозиції місцевого самоврядування. Ключовим також є і те, що органи місцевого самоврядування на субрегіональному рівні повинні мати ґрунтовні повноваження і ресурси на них. Щодо виборчого  законодавства, то воно  має забезпечити рівне представництво громадян в радах.

Тож за результатами роботи Комісії УАРОР з питань будівництва та місцевого самоврядування, планується підготувати відповідні пропозиції та рекомендації, що будуть направлені до Президента, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра з проханням переглянути хід реформи місцевого самоврядування субрегіонального рівня та проведення виборів районних рад у жовтні 2020 року.

попередня статтяХмельницька обласна рада оголошує конкурс на заміщення посади ректора Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова
наступна статтяХмельницька обласна рада оголошує конкурс на заміщення посади директора КНП “Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”