УАРОР: консультації центральної влади з самоврядуванням мають бути основою реформування територіальної організації влади

8 липня голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний  провів розширене засідання Комісії Української асоціації районних та обласних рад з питань будівництва та місцевого самоврядування, яке відбулось у Києві. Тема розширеного засідання «Законодавчий процес реформи децентралізації: головні ризики та як їх усунути».

Учасники заходу, а це – президент УАРОР, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, представники спільноти Асоціації, посадові особи центральних органів державної влади, міжнародних організацій та експерти, обговорили питання реформування місцевого самоврядування субрегіонального рівня, а також виборів до органів самоврядування районного рівня у жовтні 2020 року.

Члени УАРОР переконані, що формування адміністративно-територіального устрою обов’язково має здійснюватися на основі консультацій центральних органів державної влади з місцевим самоврядуванням, експертами та громадськістю.

«Після цього має бути напрацьоване законодавство про адміністративно-територіальний устрій. Асоціація підтримує необхідність утворення укрупнених районів, але й водночас неодноразово застерігала про небезпеку створення дрібних об’єднаних територіальній громад, що не зможуть ресурсно виконувати весь обсяг наданих повноважень, – наголосив Сергій Чернов. – Тож Асоціація вважає, що адміністративно-територіальний устрій України повинен складатися з трьох ланок – базового-субрегіону-регіону. Відповідно, на кожній ланці адміністративно-територіального устрою має діяти орган місцевого самоврядування».

Обов’язково при формуванні нового субрегіонального рівня мають бути враховані пропозиції місцевого самоврядування. Ключовим також є і те, що органи місцевого самоврядування на субрегіональному рівні повинні мати ґрунтовні повноваження і ресурси на них. Щодо виборчого  законодавства, то воно  має забезпечити рівне представництво громадян в радах.

Тож за результатами роботи Комісії УАРОР з питань будівництва та місцевого самоврядування, планується підготувати відповідні пропозиції та рекомендації, що будуть направлені до Президента, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра з проханням переглянути хід реформи місцевого самоврядування субрегіонального рівня та проведення виборів районних рад у жовтні 2020 року.