Україна відзначає День Соборності

Сьогодні на межі Волочиського району Хмельницької області та Підволочиського району Тернопільської області чергову річницю Дня соборності України відзначили святковою ходою.

На мосту єднання через річку Збруч відбулася урочиста зустріч делегацій від двох областей, у якій взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, заступник голови облдержадміністрації Сергій Ткачук, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, керівництво Волочиського району Хмельницької області та Підволочиського району Тернопільської області, священики – представники різних релігійних конфесій, народні депутати України, депутати обласної ради та громадськість.

Після традиційного обміну короваями на мосту відбулось з’єднання синьо-жовтого Державного Стягу.

Далі учасники урочистої ходи попрямували до Волочиська, де відбувся мітинг.

У своєму вітальному слові Михайло Загородний наголосив: «Рядки Акту Злуки, проголошеного 22 січня 1919 року на Софійському Майдані у Києві, написані кров?ю – як минулих, так і нинішніх поколінь. Незламність соборності підтвердив час, адже ідея нашої єдності ґрунтується на самовідданості та героїзмі українців. День Соборності України увійшов до національного календаря як свято, яке ми відзначаємо на державному рівні. Адже ідея соборності України була однією з найзаповітніших мрій українців протягом довгих років. Але саме упродовж останніх років це свято набуло особливого значення».

З вітальним словом також виступили народні депутаті України Сергій Лабазюк та Софія Федина, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.

У хвилині мовчання учасники зібрання помянули усіх героїв, які загинули за незалежність України та поіменно згадали загиблих земляків з Волочиського та Підволочиського районів у російсько-українській війні.

З нагоди Дня Соборності відбулися урочисті заходи у селі Гусятин Чемеровецького району,  де делегація Хмельниччини під час святкової ходи зустрілася на мосту єднання через річку Збруч з делегацією Тернопільщини. Після дружньої зустрічі, обидві делегації вирушили у смт Гусятин Тернопільської області, де відбулися міжобласні заходи.

Більше фото на офіційній сторінці Хмельницької обласної ради Facebook

попередня статтяДо уваги усіх зацікавлених!
наступна статтяУ День Соборності України традиційно возз’єдналися Хмельниччина та Тернопільщина