Україна відзначає День Державного Герба

Під знаком Тризуба обороняли Українську Народну Республіку, він був на нагородах і листівках Української повстанської армії, на лацканах піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму наприкінці 80-х.

19 лютого в Україні відзначають День Державного Герба.

Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань XX століття. Тризуб був обраний невипадково. З давніх часів він використовувався як своєрідний оберіг.

Нині тризуб об’єднує українських патріотів, наших хлопців та дівчат ЗСУ, які сьогодні захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України. Тризуб зображений на шевронах наших захисників.

Цікаві факти про український символ

  • Що символізує Тризуб? Для українців в усьому світі Тризуб символізує нерозривний зв’язок із Батьківщиною. У різні періоди історії наш Тризуб ставав символом боротьби за незалежність.
  • У давні часи він використовувався як своєрідний оберіг. Зображення тризуба археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих з I століття нашої ери. Символ відомий серед народів Сходу і Середземномор’я з найдавніших часів, в українських землях з II століття.
  • У часи Української Народної Республіки Тризуб затверджено державним гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.
  • Радянська тоталітарна система таврувала тризуб як «націоналістичний знак» та жорстоко карала тих, хто його використовував. У сприйнятті кремлівських катів із тих часів мало що змінилося – їхньому двоголовому орлу досі ніщо не пече так, як вістря нашого тризуба!
  • Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.
  • Російська агресія в Криму і на сході України розпочалася із знищення Тризуба як маркера української ідентичності.
  • Існує близько трьох десятків теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу). Відомий дослідник Тризуба В. Січинський навів у своїй книзі перелік трактувань Тризуба, що існували в середині XX сторіччя.
  • За часів Київської Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах. За матеріалами енциклопедії: посли київського князя Ігоря (912-945 рр.) при укладанні договорів із візантійцями мали свої печатки з тризубом. Київський князь Володимир Святославович (980-1015 рр.) карбував тризуб на монетах, де з одного боку зображувався портрет володаря, а з іншого – тризуб.

Шануймо наші державні символи! Не дамо нікому знищити, загарбати нашу Українську волю, силу духу, нашу незалежність!

Слава Україні! Героям слава!

попередня статтяОсвітні можливості з Мрією: Уряд підтримав запуск застосунку
наступна стаття«Тримаймо стрій» – конкурс на підтримку ветеранських ініціатив