Українсько-польські наукові діалоги тривають

Сьогодні у Хмельницькому національному університеті розпочала свою роботу дев’ята Міжнародна конференція «Українсько-польські наукові діалоги». З її початком організаторів та учасників конференції від імені голови обласної ради Віолети Лабазюк привітала заступник керівника виконавчого апарату ради Тетяна Зеленко.

Результатом уже традиційної та ефективної співпраці між науковцями Польщі та України є успішна реалізація двох десятків наукових проєктів, спільні наукові дослідження та навчання викладачів і студентів в університетах наших країн.

Варто зазначити, що в порядку денному конференції досить актуальні питання. Це і стан та перспективи взаємин України з Євросоюзом, і сучасна техніка та технології, і енергетика, навколишнє середовище та розвиток освіти.

«Немає сумніву, що в українських та польських науковців й на перспективу є чимало спільних проєктів, які мають бути і будуть реалізовані. І ми з вами маємо якнайширше сприяти цьому», – зазначила у своєму вітальному слові Тетяна Іванівна.

Результатом такої співпраці мають стати інноваційні рішення в різних галузях, вирішення проблем сучасної науки, обмін досвідом та результатами наукових досліджень.

Тетяна Зеленко побажала учасникам конференції успішної роботи, здійснення своїх творчих задумів задля розвитку науки, зміцнення добросусідських відносин України та Польщі.

Метою конференції є інтеграція та зміцнення широкомасштабного співробітництва між науковим і бізнесовим середовищем для впровадження інноваційних рішень у різних галузях; обговорення програм наукових досліджень; пошук рішень актуальних проблем сучасної науки; обмін інформацією, досвідом та результатами наукових досліджень; налагодження контактів між вченими з різних наукових напрямів та публікація результатів наукових досліджень.

Під час конференції 20-23 жовтня 2021 року відбудеться Міжнародний форум «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка. Стратегії розвитку, інноваційні технології та обладнання» за підтримки партнерів ДП «Сіменс Україна» (Україна), Хмельницька торгово-промислова палата (Україна), ТОВ «ТопСіті Сервіс» (Україна); ПП «Сіменком Інжиніринг» (Україна), ТОВ «Аско-Укрем» (Україна), ТОВ «Precitool ost», (Польща), ТОВ «Dacpol» (Польща). Модератори форуму: кафедра машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем Хмельницького національного університету (Україна); відділ механічної інженерії Бидгощської Політехніки ім. Яна і Анджея Снядецьких (Польща). У рамках форуму відбудеться презентація фірм і їх інноваційних технологій та обладнання.

Буде проведено круглий стіл на тему: «Україна та Польща: історія, досягнення і перспективи взаємодії». Модератори круглого столу: кафедра міжнародних відносин і туризму Хмельницького національного університету (Україна); інститут історії та архівознавства університету Миколая Коперника в Торуні (Польща).

За результатами роботи наукових комітетів конференції «IX Українсько-Польські наукові діалоги» буде видано колективну монографію та збірник тез доповідей. Окремі статті будуть рекомендовані до публікації у фахових наукових виданнях.

Довідка.

Починаючи з 2003 року, раз на два роки, Хмельницький національний університет спільно із навчальними закладами та партнерами із Польщі, Литви, Словаччини, Грузії, Болгарії, Македонії з великим успіхом проводять Міжнародну конференцію «Українсько-Польські наукові діалоги».

За ці роки учасниками конференції стали близько 2500 осіб. Завдяки налагодженим контактам між науковцями Польщі і України було реалізовано 20 наукових проектів. При Хмельницькому національному університеті створено Українсько – Польський центр Європейської інтеграції. Запрацювала програма академічної мобільності, що надає можливість студентам, аспірантам, викладачам приймати участь в різноманітних навчальних або навчально-дослідницьких програмах, розширити свої знання у всіх областях Європейської культури. Щороку, двічі на рік проводиться фестиваль «Синергія». «Синергія» – це польсько-український проект, який, поєднавши творчість різних поколінь, демонструє цікаві ідеї в мистецтві та дизайні.

Кожна конференція мала свої особливості у відповідності до реалій розвитку України та Європейського Союзу.

попередня статтяПрофесійне навчання з подальшим працевлаштуванням
наступна статтяХмельницька обласна рада оголошує конкурс на заміщення посади директора Кам’янець-Подільського навчально-реабілітаційного центру Хмельницької обласної ради