Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області під час перевірок упереджено неправомірних виплат на суму 36,6 тисяч гривень

Одним із основних завдань і функцій управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» є здійснення перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам. Відповідна робота проводиться фахівцями управління у відповідності до посадових інструкцій та щоквартальних планів роботи. Аудит здійснюється з метою забезпечення цільового використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування та упередження неправомірних виплат. Водночас, проведення перевірок здійснюється за наявності вагомих підстав і законних приводів.

Спеціалістами управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в області протягом січня-червня 2020 року перевірено 1466 листків непрацездатності під час планових та позапланових перевірок закладів охорони здоров’я та страхувальників з питань обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам.

При здійсненні перевірок закладів охорони здоров’я виявлено, що 139 листків непрацездатності видано з порушеннями Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян. Із них, у 17 випадках підтверджено необґрунтовану видачу листків непрацездатності на 108 днів та 70 необґрунтовано продовжених листків непрацездатності на 258 днів.

За результатами перевірок страхувальників встановлено, що 204 листка непрацездатності видано з порушенням Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності.

За результатами виявлених у звітному періоді порушень порядку видачі та продовження листків непрацездатності, управлінням виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області подано до закладів охорони здоров’я 17 претензій на загальну суму 53693 гривні щодо відшкодування коштів Фонду соціального страхування України за неправомірну видачу листків непрацездатності. Загальна сума відшкодованих закладами охорони здоров’я коштів бюджету Фонду соціального страхування України за цей період склала 37155 гривень. Крім того, за результатами аналізу заяв-розрахунків страхувальників для надання матеріального забезпечення та по запитах комісій із соціального страхування попереджено неправомірних виплат матеріального забезпечення по необґрунтовано виданих та продовжених листках непрацездатності на суму 36573 гривні.

За порушення порядку видачі та продовження листків непрацездатності до дисциплінарної відповідальності притягнуто 18 лікарів.

За матеріалами управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області