Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області профінансовано страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей на суму близько 57 млн гривень

620

Фонд соціального страхування України та його робочі органи здійснюють реалізацію державної політики у сфері соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання.

«Забезпечення реалізації конституційних прав усіх працюючих на належні допомоги та страхові виплати в разі нещасного випадку на виробництві – є одним із пріоритетних напрямів роботи управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області, – зазначає начальник управління Сергій Кіндзерський. – «Саме одним із завдань страхування від нещасного випадку є відшкодування шкоди, пов’язаної з втратою застрахованими особами заробітної плати під час виконання трудових обов’язків, надання їм соціальних послуг у зв’язку з ушкодженням здоров’я, а також у разі їх смерті – здійснення страхових виплат непрацездатним членам їх сімей».

Станом на 01 липня 2021 року на обліку в управлінні виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області перебувають 3563 потерпілих від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності та осіб, які мають право на страхові виплати у разі смерті працівників внаслідок виконання посадових обов’язків. З яких: потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання – 3290 осіб та членів їх родин – 273 особи.

За оперативною інформацією протягом І півріччя поточного року відділеннями управлінням профінансовано 56755,9 тис. грн страхових виплат потерпілим та членам їх сімей. Вагому частку (82,6 % від загальної суми) складають щомісячні страхові виплати в разі часткової або повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину отриманого заробітку потерпілого. Сума зазначених виплат склала 46891 тис. гривень. Щомісячні страхові виплати особам, які мають право на виплати в разі втрати годувальника, профінансовано на суму 3668,8 тис. гривень.

Протягом січня-червня поточного року управлінням виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області також призначено:

– одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності 26 потерпілим на суму 306,8 тис. грн;

– одноразову допомогу в разі смерті потерпілого 11 сім’ям та 16 утриманцям на загальну суму 3146,3 тис. грн;

– відшкодовано вартість поховання одного потерпілого на суму 4,6 тис. гривень.

Крім того, управління здійснює страхові виплати 216  внутрішньо переміщеним особам з Донецької та Луганської областей, які постраждали на виробництві, а також членам їх сімей. Загальна сума коштів, яку управління направило на цей вид видатків упродовж 6 місяців 2021 року, становить 5865,6 тис гривень.

Варто зазначити, з 01 липня 2021 року в Україні планово збільшився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – з 2 270 гривень до 2 379 гривень.

Відповідно зросла сума пов’язаних з ним одноразових допомог, які фінансуються Фондом соціального страхування України для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також членів їх родин, утриманців у разі смерті працівників внаслідок виконання посадових обов’язків.

Так, для осіб, у яких право на страхові виплати від Фонду настало з 01 липня цього року, розмір допомоги складе:

  • потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (максимально 17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, при 100% втрати працездатності) – 40 443 грн;
  • сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму) – 237 900 грн;
  • утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму) – 47 580 грн.

Раніше ці виплати становили 38 590 грн, 227 000 грн і 45 400 грн відповідно.

За матеріалами управління виконавчої

дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області