Урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства у Києві

Сьогодні делегація Хмельниччини на чолі з головою обласної ради Михайлом Загородним та першим заступником голови облдержадміністрації Володимиром Кальніченком взяли участь в урочистих заходах з нагоди Дня працівників сільського господарства у місті Київ.

В Українському домі  урочистий захід відбувся за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, в.о. голови аграрного комітету ВРУ Олександра Бакуменка, першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, аграріїв – Героїв України, народних депутатів, керівників центральних органів влади, обласних державних адміністрацій, Національної академії аграрних наук та профільних навчальних закладів, представників сільськогосподарських підприємств, асоціацій, громадських організацій, іноземних делегацій та ЗМІ.

Агропромисловий комплекс України нині є провідною ланкою національної економіки, що значною мірою визначає соціально-економічний розвиток, формуючи 14% валової доданої вартості та понад 40% експорту країни. Наразі аграрний  сектор є чи не єдиним локомотивом української економіки.

Майже 90% потреб у продовольстві населення країни, у межах своєї купівельної спроможності, задовольняє за рахунок продукції вітчизняного виробництва.

Українська аграрна продукція відома майже у 200 країнах світу. Вона посідає провідні позиції на глобальних ринках за обсягами експорту, а саме: олія соняшникова – 1-ше місце, кукурудза, насіння олійних культур – 3-тє місце, ячмінь – 4-те місце, пшениця – 6-те місце тощо.

Станом на 13 листопада українські аграрії намолотили 65,1 млн тонн зерна з площі 14,1 млн га (95%) при врожайності 46,1 ц/га.

Серед регіонів, Хмельниччина цьогоріч демонструє одні з кращих показників у агропромисловому комплексі.

Трудівники села краю, попри всі труднощі, зробили усе, аби область була з продовольством і сировиною. Обсяг валової продукції аграрного виробництва по сільськогосподарських підприємствах з початку року становить 104,9 %.

Агроформування краю практично завершують осінній комплекс робіт. Намолочено 2,7 млн.тонн зерна при середній урожайності 60 ц/га, що є найвищим показником в державі.

Сьогодні нарощує свої потужності й галузь тваринництва області. За темпами росту виробництва молока та яйця курячого  Хмельниччина в державі посідає перше місце, за питомою вагою по чисельності поголів’я великої рогатої худоби – 4 місце,  чисельності поголів’я корів – ІІ-ге місце.

Аграріїв зі всієї держави привітав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Посадовець зазначив, що запроваджені Урядом України програми підтримки агровиробництва доводять свою ефективність, набирають обертів, а отже будуть посилені і стануть більш адресними – з метою нарощування виробництва та збільшення присутності на світовому ринку продовольства.

Прем’єр вручив урядові нагороди працівникам сільського господарства, відзначивши їх вагомий внесок у розвиток українського аграрного сектору.

Відзнаками Міністерства аграрної політики та продовольства України були нагороджені працівники Мінагрополітики.

В честь Дня працівників сільського господарства відбувся святковий концерт з відеопривітанням для аграріїв від зірок українського шоу-бізнесу, культури і спорту.

Глава Уряду наголосив, що 2018 рік став вельми результативним для агровиробників. Так, врожай зернових сягнув 65 млн тон проти 61 млн рік тому. Понад 6 тисяч підприємств отримали державну підтримку, майже 104 тисяч домогосподарств користуються програмами дотацій на худобу. Кількість робочих місць на селі вже перевищує 3 млн, і це лише початок відродження агросектору. Географія міжнародної торгівлі налічує 190 країн, і вже до кінця року нові можливості будуть відкриті на ринку Туреччини та Ізраїлю, з якими завершуються перемовини щодо формування зони вільної торгівлі.

«Завдання Мінагрополітики – вдосконалювати і краще таргетувати підтримку. Наступного року фінансування програм сягне понад 7 млрд. грн, – сказав Володимир Гройсман. – Потрібні кращі механізми адресної підтримки, аби агровиробники мали більше можливостей. Ми маємо не лише бути присутніми на світових ринках, потрібна глибинна переробка всередині країни».

Довідка 

Наразі агросектор входить до переліку галузей, які є точками економічного зростання України. Агросектор – це майже 17% ВВП країни і майже 38% валютної виручки. За підсумками 8 місяців поточного року, зростання агровиробництва склало +4,9%. 290 українських підприємств мають право експорту на ринки ЄС. Обсяг капітальних інвестицій в агропідприємства за 1 півріччя поточного року склав 26,9 млрд грн, що на майже 10% більше відповідного періоду минулого року.

 

У підготовці матеріалу

використана інформація

з Урядового порталу

попередня статтяМетодичний посібник «Здійснення органами місцевого самоврядування контролю за додержанням законодавства про працю» від АМУ
наступна статтяРозпочався прийом заявок на участь у Раунді 3 Фази Впровадження Програми «U-LEAD з Європою»