В агенції регіонального розвитку Хмельницької області обрали переможців конкурсу ідей

Із понад сотні ідей поданих на конкурс, в агенції виокремили майже двадцять, із яких сім — розділили три призові місця. Дві ідеї вже розробляють на грантові конкурси, а десять обрали додатково для подальшого опрацювання заявок на грантові проекти.

Як повідомила директорка агенції Катерина Савчук, конкурс ідей оголосили, щоб активізувати не стільки спеціалістів із апаратів рад, як самих мешканців.

«Ми отримали 117 проектних ідей, хоча такого результату й не очікували. Частина з цих ідей виключно інфраструктурні, як от ремонти освітніх закладів, чи встановлення спортивних майданчиків. Ще частина, хоч і не значна, ідеї, які нереально реалізувати через відсутніх дозвільної документації, або ж нерентабельності — коли в реалізацію треба вкласти значно більше ресурсів, аніж отримати користі для громади, чи населення», — зазначила Катерина Савчук.

Проаналізувавши усі ідеї, спеціалісти агенції визначили сім переможців. Перше місце віддали проекту «Навчись рятувати життя» — домедична допомога для учнів старших класів , вчителів, вихователів дитячих садочків. Для цієї ідеї, згідно з умовами конкурсу, Агенція розробить концепцію, проектну заявку та підшукають шляхи фінансування.

На другому місці дві ідеї: інтерактивний арт-об’єкт «Музей-мистецьке кафе Пшездецьких» у Чорному Острові та Трав’ярня — екотуризм, виробництво фіточаїв і унікальність бакотського різнотрав’я у Старій Ушиці. Ці дві ідеї будуть забезпечені  повним консультаційним супроводом та підбором грантових можливостей.

Одразу чотири ідеї відібрали на третє місце. Їх об’єднує тема STEM-освіти і реалізовані вони будуть у Хмельницькому, Славуті, Нетішині і Білогір’ї. Авторам цих ідей буде наданий консультаційний супровід у розробці концепції та проектної заявки.

На конкурс також були подані 25 проектів із тематики безпеки — це і створення центрів безпеки, і пожежних добровільних команд, і встановлення пожежних гідрантів, і навіть рятувальних станцій на воді.

В агенції регіонального розвитку Хмельницької області кажуть, усі безпекові проекти виокремили і, спільно з громадами та Головним управлінням ДСНС у Хмельницькій області, будуть аналізувати і працювати над розробкою проектних ідей та заявок.

В окрему категорію відібрали також ідеї, які стосуються тем енергозбереження та переробки сміття. Як пояснює Катерина Савчук, це довгострокові проекти, тому до опрацювання цих ідей в Агенції будуть залучені органи місцевого самоврядування, профільні спеціалісти та організації-партнери.

Нагадаємо, на сьогодні Агенція регіонального розвитку Хмельницької області реалізовує, спільно із Дунаєвецькою міською радою, проект «Мобільний музей-лабораторія для школярів: доступ до якісної освіти в умовах пандемії COVID-19». Ініціатива реалізується у межах спільного проекту Уряду Швеції та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку». Також АРР працює над розробкою стратегії СМАРТ спеціалізації Хмельницької області.

 

попередня статтяОперативна інформація про поширення COVID-19 в Хмельницькій області
наступна стаття“Аеропорт Хмельницький” уже має пожежний автомобіль. В перспективі – вантажні авіаперевезення