В Хмельницькому художньому музеї відкрилась нова виставка

69

З 1 листопада 2018 по 30 січня 2019 в Хмельницькому обласному художньому музеї експонуватиметься персональна виставка творів Олександра Дубовика «ЛАБІРИНТ ЗНАЧЕНЬ».  І саме сьогодні за участю заступника керівника апарату обласної  ради Тетяни Зеленко відбулось урочисте відкриття виставки.


Олександр Дубовик – легендарний український митець-«шістдесятник», один із стовпів вітчизняного авангарду, патріарх українського живопису, найкращий художник країни за рейтингом Асоціації арт-галерей України. Його твори зберігаються в Національному художньому музеї України та інших музеях України, а також Німеччини, Ірану, Росії, США та у багатьох приватних та державних колекціях світу. 

В Хмельницькому персональна виставка творів художника, який у віці 87-ми років продовжує активно працювати, відбудеться вперше. Дана подія є знаковою як для жителів міста Хмельницького, так і для країни загалом. 

«Величезна творчість Олександра Дубовика вражає своєрідністю і багатогранністю формальних і кольорових рішень.  Дубовик переплавляє українську образотворчу та кольорову спадщину в унікальний світ символів, в діалог з різними мистецькими культурами, в потаємну знакову систему. Він веде розмову і з іконою, і з Малевичем, і з школою Матюшина, і з бойчукізмом, і з спектралізмом Богомазова, але рішення абсолютно специфічні: картини Дубовика випромінюють життєрадісність, вони радість для ока, душі і духа. Вони абстрактні і конкретні.  Творчість Дубовика належить до абстрактно-символічної течії, яка виробляє індивідуальний словник знаків, ієрогліфів, піктограм і ідеограм, і здійснює їх то в архітектурних побудовах, то в музикальних варіаціях, то в поетичних притчах.  Художник дарує кожному з нас світове цвітіння чарівного сакрального церемоніалу», – так сказав про митця Жан-Клод Маркаде, мистецтвознавець, куратор, заслужений директор Національного центру наукових досліджень Франції.