В обласному краєзнавчому музеї відкрилася тимчасова виставка «Майдан – історія майбутнього»

До Дня Героїв Небесної Сотні у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася тимчасова виставка «Майдан – історія майбутнього», присвячена пам’яті сміливим та жертовним людям, які беззбройні гинули під кулями снайперів на майданах нашої країни.

На виставці демонструються світлини з Хмельницького та Київського Майданів, зроблені місцевим фотографом, членом Національної спілки фотохудожників України, автором персональних виставок Сергієм Зиськом. Крім фотосвітлин, в експозиції музею відвідувачам представлено особисті речі учасників протистоянь, зброя й обладунки повстанців, документи, а також видання у вигляді монографічних досліджень, фотоальбомів, хронологічних довідників, літописів очевидців тих історичних подій, які висвітлюють доленосні для України події 2013-2014 років.

Більшість предметів передано у фонди музею учасниками кривавих протистоянь. Ми щиро вдячні усім, хто допомагає поповнювати музейну колекцію.

Уболівання за подальшу долю України, за її соборність і державну незалежність консолідувало країну. Основною рушійною силою на Майдані була молодь і студентство. Саме вони змусили змінюватися все суспільство.

Євромайдан став тією дієвою формою волевиявлення мільйонів громадян, яке здивувало весь світ.

Високу ціну заплатила Україна за свій європейський вимір. Найбільш жорстоке протистояння відбулося 18-20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській, де загинула майже сотня патріотів. Своє життя віддали найкращі представники нації, більшість з них – молодь, яка лише починала життя. Відтоді загиблих учасників акції протесту стали називати «Небесна сотня».

Серед загиблих є й уродженці Хмельниччини. Їхні імена назавжди викарбувані в нашій пам’яті.

Саме на Майдані народилася нова українська нація, високоідейна, готова стояти до кінця і навіть віддати життя у святій боротьбі за достойне майбутнє рідної землі.

Запрошуємо хмельничан та гостей міста відвідати виставку Хмельницького обласного краєзнавчого музею. 

За метеріалами облансого краєзнавчого музею

попередня стаття19 лютого – День Державного Герба України
наступна статтяОперативна інформація про поширення COVID-19 в Хмельницькій області