В області відбулися польські читання

У першу суботу вересня Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека приєдналася до Національних читань (Narodowe Czytanie), які вже понад 10 років щорічно відбуваються у Польщі та інших країнах світу, де проживають етнічні поляки. Ця подія – знак єдності, щирої подяки і шани польському народу за велику підтримку України. Захід організовано у партнерстві з ГО «Центр слов’янських мов та культур».

Цього року відбулося спільне читання роману «Над Німаном» видатної польської письменниці, публіцистки, громадської діячки Елізи Ожешко. В  романі авторка висвітлює події Січневого повстання 1863 р. Вона майстерно передає  картини повстання проти російського царизму та несе  патріотичне послання.

На зустріч завітали представники польських товариств області та міста, учні та студенти, відвідувачі бібліотеки. Серед гостей – Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці пан Дамян Цярціньскі, який привітав учасників та відкрив урочисті читання. Присутні переглянули відео читання Президентом Польщі Анджеєм Дудою та його дружиною. Уривки з роману Елізи Ожешко читали учні суботньої школи Центру слов’янських мов та культур, ліцею №18 з вивченням польської мови.

попередня статтяТриває третій щорічний конкурс історій «Громадянське суспільство, бізнес та влада – кращі практики співпраці»
наступна статтяКоманда Хмельниччини здобула “бронзу” на чемпіонаті України з пішохідного туризму