В полі зору обласної влади – легалізація заробітної плати

Питання легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення сьогодні обговорили члени обласної робочої групи на спільному засіданні з членами тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Участь у засіданні взяли перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, представники територіальних підрозділів центральних органів влади та голови окремих районних державних адміністрацій. Головував на засіданні перший заступник голови ОДА Володимир Кальніченко.На початку засідання директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Світлана Лукомська поінформувала присутніх про підвищення рівня оплати праці, легалізацію трудових відносин та стан погашення заборгованості  із заробітної плати на підприємствах-боржниках області.

За її словами, станом на 01 липня 2018 року область із сумою боргу 7,4 млн. грн. посіла 4 місце серед регіонів України. Внаслідок проведеного у травні місяці поточного року спільного засідання обласної робочої групи та комісії, а також вжитих заходів, у липні місяці відбулося зменшення заборгованості заробітної плати на суму 583 тис. гривень.

Так, середній розмір заробітної плати працівників області у травні, порівняно із січнем 2018 року збільшився на 13,5% або на 846 грн., з 6275 грн. у січні до 7121 грн. у травні місяці, і з/п склала майже 82% заробітної плати по Україні (8725 гривень). У січні-червні 2018 року за результатами проведеної роботи виведено з «тіні» 11784 особи.

За словами Світлани Іванівни, питання виведення з тіні залишається пріоритетним, і саме шляхом роз’яснювальної роботи, вмотивованості працівників до легальної зайнятості можна досягти результатів.

Також продовжується практика проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи за місцем здійснення діяльності суб’єкта господарювання в районах та містах. Протягом лютого-червня 2018 року проведено 2384 інформаційних заходів за місцем діяльності суб’єктів господарювання. Це дало свої позитивні результати, і лише за червень цього року 1270 осіб легалізували свої трудові відносини з роботодавцями.

Про недопущення «тіньової» виплати заробітної плати комбайнерам та іншим працівникам, у т.ч. сезонним, під час збирання зернових культур  членам  робочої групи та тимчасової комісії доповів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Володимир Конончук.

На завершення засідання члени робочої групи окремо заслухали керівників окремих районів щодо стану погашення заборгованості по заробітній платі на місцях. Також порушувалися питання щодо заходів, які вживаються в цих районах з метою легалізації трудових відносин.

попередня статтяУ Хмельницькому попрощались з 41-річним Іваном Мельником
наступна статтяЯк ефективно використовувати кошти ДФРР обговорили сьогодні в обласній раді