Відбулася ІІ суспільно-наукова платформа  «Хрещення. Становлення. Перемога»

Наближається День Української Державності – визначна дата для українського народу, яку ми відзначаємо у липні.

З цієї нагоди другий рік поспіль з ініціативи  голови обласної ради Віолети Лабазюк в Хмельницькій області відбувається суспільно-наукова платформа «Хрещення. Становлення. Перемога».

Сьогодні захід пройшов у стінах  Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова. В рамках Меморандуму про співпрацю платформа зібрала представників кількох західних областей: державників, військових, науковців вишу, релігійних та громадських діячів. У ролі модератора захід відкрив ректор університету, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Олег Омельчук.

Хмельниччину на платформі представили перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, заступник начальника обласної військової адміністрації Володимир Юр’єв, заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак. Серед почесних гостей зібрання – директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко та начальник відділу супроводу реформ та аудиту місцевих програм Чернівецької обласної ради Петро Брижак.

На початку заходу хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять українських воїнів, полеглих у боротьбі за Українську Державність.

Натхненним почином платформи стало стилізоване виконання семирічною Софією Подолянчук власного віршу  – звернення до українського воїна. А благословенням для всіх –  молитва військового капелана Хмельницької 19 ракетної бригади Святої Варвари Архімандрита Даниїла Тернавського.

«Це пам’ятна дата, яка покликана звернути увагу суспільства на понад тисячолітні традиції українського державотворення, – прозвучало у зверненні Віолети Лабазюк.  Шлях, який нам доводиться сьогодні долати – непростий. Нашу землю руйнує ворог. Але джерелом нашої сили є Бог та любов до України, а також – героїчна історія нашого народу та висока відповідальність перед прийдешнім поколінням».

Виступами про  історію Українського державотворення підтримали тематику заходу  Володимир Гончарук та Валентин Соколюк. З нагоди Дня Української Державності керівники Хмельницької обласної ради вручили відзнаки кращим представникам області: військовим, капеланам, службовцям, громадським діячам та волонтерам.

Також наголошуючи на важливості історичної дати, зі словами привітань з прийдешнім Днем Української Державності  до присутніх звернулися Володимир Юр’єв та Михайло Кривак.

Далі в рамках платформи було організовано три панельних дискусії – Хрещення, Становлення та Перемога. Під час кожної з них  відбулися змістовні виступи та експертні дискусії учасників заходу.

Основним наповненням першої панелі «Хрещення» став екскурс в історію професорки кафедри теорії та права університету, кандидатки історичних наук, доцентки Надії Стеньгач, яка унаочнено висвітлила  присутнім основні віхи розвитку Української Державності у контексті Хрещення Київської Русі.

Про «Становлення» Української Державності  у ході другої панелі подискутували Валентин Соколюк, Оксана Важатко та Петро Брижак. Учасники панельної дискусії звернули увагу присутніх на хронологію основних державотворчих процесів, що відбувалися на території нашої української землі.

Спікер третьої панелі «Перемога», військовий капелан, кандидат юридичних наук, полковник запасу Валерій Хома у своєму виступі доторкнувся до справжніх історій про українських воїнів, що ведуть нас до Перемоги. Також в рамках третьої панелі виступив заступник ректора Національної академії ДПС України імені Богдана Хмельницького, доктор педагогічних наук, доцент, полковник Сергій Білявець.

Підсумував роботу ІІ суспільно-наукової платформи «Хрещення. Становлення. Перемога» перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, який ще раз наголосив на важливості відзначення Дня Української Державності та тих державотворчих процесів, які відбулися та тривають в Україні.

попередня статтяПравова допомога: як звернутися до юриста системи БПД
наступна статтяПрограма USAID АГРО надасть 12 000 тонн мінеральних добрив для українських агровиробників