Відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів Хмельниччини

Сьогодні, 30 липня, у прокуратурі Хмельницької області відбулась координаційна нарада керівників правоохоронних органів регіону, на якій обговорено стан попередження та протидії злочинності.

 У роботі заходу взяли участь перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, тимчасово виконуючий обов?язки голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, відповідних підрозділів правоохоронних органів, а також працівники апарату прокуратури області та місцевих прокуратур.

 Розпочинаючи нараду, виконувач обов’язків прокурора області Сергій Ромась відзначив, що завдяки ефективній взаємодії усіх  правоохоронних органів, виконанню ними узгоджених спільних заходів у боротьбі зі злочинністю і корупцією, а також у співпраці із громадськістю вдалося досягти позитивних результатів, у тому числі й таких, які гідно виглядають на рівні держави, та суттєво вплинути  на стабілізацію криміногенної обстановки в регіоні.

 Сергій Ромась відзначив позитивні здобутки, яких досягнуто спільною та злагодженою роботою правоохоронців упродовж першого півріччя 2019 року.

Зокрема, вжитими скоординованими заходами вдалось стабілізувати криміногенну ситуацію в регіоні, рівень злочинності зменшився і є значно нижчим від загальнодержавного.

Скоротилось число злочинів проти власності, зокрема, крадіжок, у тому числі з квартир, вимагань та шахрайств, умисних вбивств та тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого, дорожньо-транспортних пригод із смертельним наслідком.

Завдяки вжитим організаційним та практичним заходам правоохоронними органами області виявлено та знешкоджено 5 організованих злочинних груп, загальною чисельністю 20 осіб. Обвинувальні акти у всіх кримінальних провадженнях скеровано до суду.

Вжитими спільними заходами досягнуто зменшення рівня підліткової злочинності.

Прокуратурою спільно з іншими уповноваженими на боротьбу із корупцією органами продовжується цілеспрямована робота з виявлення корупційних правопорушень та притягнення винних до відповідальності. З початку року за результатами досудового розслідування кримінальних проваджень за фактами вчинення корупційних злочинів до суду направлено 31 обвинувальний акт.

Загалом, органами досудового розслідування до суду скеровано понад 1,9 тис. обвинувальних актів у кримінальних провадженнях.

Результатом роботи правоохоронців є ухвалення судами більше 1,2 тис. обвинувальних вироків.

Попри позитивні тенденції, основною темою для обговорення стали існуючі проблеми у сфері протидії злочинності.

Гострою залишається проблема реалізації підліткам алкогольних напоїв та тютюнових виробів, втягнення їх у злочинну діяльність.

Потребує активізації досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами незаконних оборудок із землею, у тому числі  самовільного зайняття земельних ділянок.

Вимагає суттєвої активізації діяльність оперативних підрозділів щодо виявлення фактів розкрадання бюджетних коштів, насамперед при будівництві, експлуатації та ремонті автошляхів, державних закупівель.

Акцентовано увагу на необхідності активізації роботи з виявлення фактів вчинення корупційних правопорушень, протидії організованій злочинності, незаконному гральному бізнесу.

Під час обговорення усіх проблемних питань учасники наради надали свої конструктивні пропозиції, які стали основою для прийняття комплексу додаткових узгоджених заходів для зміцнення законності та попередження злочинності на Хмельниччині.

У своєму виступі перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук зазначила, що обласна рада в межах компетенції бере активну участь в забезпеченні ефективної реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень шляхом розроблення та здійснення комплексу заходів, спрямованих на усунення причин та умов вчинення протиправних діянь, а також налагодження дієвої співпраці правоохоронних органів, центральних і місцевих органів виконавчої влади у зазначеній сфері, забезпечення охорони громадського порядку та захист населення від протиправних проявів, сприяння стабільному соціально-економічному розвитку області, покращанню інвестиційного клімату.

Про це свідчать прийняті радою програми та їх фінансування за рахунок коштів обласного бюджету. Так, в рамках реалізації положень Комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Хмельницької області на 2016-2020 роки, у 2019 році з обласного бюджету виділено 1 млн. 115 тис. грн. на придбання спеціалізованих автомобілів для спільного несення служби дільничними офіцерами поліції з їх громадськими помічниками, комп’ютерної техніки з можливістю підключення до мережі Інтернет.

 

За матеріалами прес-служби прокуратури Хмельницької області

 

попередня статтяТриває прийом заявок на конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» 2019 року
наступна статтяДіяльність Хмельницького облавтодору – в полі зору обласної влади