Відбулось пленарне засідання двадцятої позачергової сесії обласної ради

142

13 липня під головуванням Михайла Загородного відбулось пленарне засідання двадцятої позачергової сесії обласної ради. Зареєстровано 68 депутатів. На розгляд винесено одне питання порядку денного: «Про внесення змін до рішення обласної ради від 14 червня 2018 року № 28-19/2018 «Про перейменування закладів освіти – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області».

Крім цього, на спільних засіданнях постійних комісій, які відбулись напередодні, було запропоновано включити до порядку денного позачергової сесії ще й проект рішення «Про проведення громадського обговорення з присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова». Однак, уже у ході пленарного засідання дана пропозиція не набрала необхідної кількості голосів.

Запропонований до розгляду проект рішення «Про внесення змін до рішення обласної ради від 14 червня 2018 року № 28-19/2018 «Про перейменування закладів освіти – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області» викликав у сесійній залі особливий інтерес та дискусійне обговорення. Адже на дев’ятнадцятій черговій сесії під час розгляду питання «Про перейменування закладів освіти – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області», депутати проголосували за ліквідацію початкових класів в Кам’янець-Подільській спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ступенів «Славутинка». Однак, через великий резонанс, невдоволення батьків та педагогічного колективу відразу після прийняття даного рішення до голови обласної ради надійшло звернення 32 депутатів обласної ради про скликання позачергової сесії і перегляд даного питання. І саме від цієї ініціативної групи депутатів на початку обговорення проекту рішення виступив депутат Михайло Бойко.

Директор Департаменту науки та освіти ОДА Олег Фасоля поінформував депутатів з даного питання. Відбулось активне обговорення. Депутати почергово голосували за кожну з пропозицій профільної комісії, яку підтримали всі постійні комісії на спільних засіданнях.

Під час обговорень на пленарному засіданні позачергової сесії були присутні батьки школярів, представники громадської організації «Батьківська Єдність», адміністрація даного навчального закладу.

За результатом голосування – 61 депутат «За». Ще троє утрималось, а чотири депутати не голосували.

«Діти – це наше майбутнє. І я впевнений, що депутати сьогодні проявили високий рівень демократичності, визнавши свою помилку та, головне, виправивши її», – впевнений голова обласної ради Михайло Загородний.

Більшістю голосів депутати внесли зміни та повернули І ступінь та початкові класи начальному закладу. Крім цього, за проголосованими пропозиціями, депутати доручили Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації спільно з Департаментом фінансів облдержадміністрації розробити та подати у 2018 році на розгляд обласної ради проект стратегічного плану розвитку та трансформації  відповідно до вимог чинного законодавства та потреб області мережі закладів загальної середньої освіти – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області з економічними обґрунтуваннями.

До речі, перед початком пленарного засідання голова обласної ради Михайло Загородний виконав приємну місію і вручив державні нагороди видтним подолянам. Так,відповідно до розпорядження голови Верховної Ради України Андрія Парубія за вагомий особистий внесок у відродження і популяризацію української національної культури, багаторічну сумлінну працю та високу професійну майстерність грамотою ВРУ нагороджено Миколу Хоменка – керівника народного аматорського театру мініатюр Білогірського районного будинку культури. За вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у сфері охорони здоров’я, сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня медичного працівника грамотою ВРУ нагороджено Андрія Кланца, головного лікаря Хмельницького кардіологічного диспансеру, кандидата медичних наук.