Відбулося позачергове засідання постійної комісії з гуманітарних питань

 17 серпня за участю голови обласної ради Віолети Лабазюк відбулося позачергове засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту, яке провів голова комісії Віктор Бурлик.

У роботі постійної комісії також взяли участь перший заступник голови ради Володимир Гончарук та заступник голови ради Валентин Соколюк.

Про особливості формування бюджетних запитів головними розпорядниками коштів  поінформував директор Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Сергій Пенюшкевич.

Про першочергові потреби на фінансування закладів соціального захисту, охорони здоров’я, культури, освіти, молоді та спорту членам комісії доповіли керівники відповідних департаментів, зокрема заступник директора Департаменту соціального захисту облдержадміністрації Лариса Гуріна, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Завроцький, директор Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій облдержадміністрації Інна Михайлова та директор Департаменту освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Олена Лошанюк.

На сьогодні в управлінні обласною радою  знаходиться 104 заклади різних сфер діяльності. Тому, знаючи про першочергові потреби комунальних закладів, депутатський корпус зможе направити фінансовий ресурс обласного бюджету на їх вирішення.

“Підтримка комунальних закладів обласної ради є пріоритетом для обласної ради. Водночас, в умовах обмеженого фінансування, ми маємо раціонально розподіляти наявні кошти для вирішення найнагальніших проблем наших закладів”, – вважає Віолета Лабазюк.

Окрім того, вивчивши діяльність закладів загальної середньої освіти для дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та перспективи подальшого функціонування таких закладів, члени комісії підтримали пропозицію Департаменту освіти, науки, молоді та спорту ОДА та рекомендували облдержадміністрації подати на розгляд чергової сесії обласної ради проєкт рішення обласної ради про ліквідацію Вовковинецької та Орининської гімназій Хмельницької обласної ради. З метою забезпечення прав дітей зазначеної категорії підтримано пропозицію профільного Департаменту про переведення вихованців закладів, які підлягають ліквідації, у Плужненську гімназію, забезпечивши навчально-виховний процес до завершення 2021 – 2022 навчального року.

На засіданні члени постійної комісії розглянули також звернення директора Кам’янець-Подільського ліцею І-ІІІ ступенів «Славутинка» Хмельницької обласної ради та надали відповідні рекомендації керівництву Департаменту освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації.