Відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації

575

28 березня голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь у розширеному засіданні колегії облдержадміністрації, яке провів голова ОДА Олександр Корнійчук.

На розгляд членів колегії було представлено 5 питань порядку денного.

З першого питання про підготовку до оздоровчої кампанії «Літо-2017» присутніх інформував директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олег Фасоля.

За його словами, цьогоріч в обласному бюджеті передбачено 4624,7 тис. грн на оздоровлення та відпочинок дітей соціально-незахищених категорій та кошти для дітей, які виховуються в інтернатних закладах області – 2358,6 тис. грн, у бюджетах районів, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад – 7343,5 тис. грн, заплановано також залучити 7178,4 тис. грн позабюджетних коштів.

Планується забезпечити оздоровленням та відпочинком близько 37 тисяч дітей шкільного віку або 29,3% від загальної чисельності усіх категорій дітей.

Як зазначив посадовець, за прогнозними показниками у 2017 році надання оздоровчих та відпочинкових послуг у літній період буде здійснюватися у 171 дитячому закладі, а саме: 10 закладах оздоровлення (8 позаміських, 2 санаторного типу); 161 закладі відпочинку (154 – з денним перебуванням, у тому числі 70 літніх мовних таборів, 2 – праці і відпочинку, 5 наметових містечках).

Вартість перебування однієї дитини в дитячих закладах оздоровлення області становила у 2016 році від 2,0 тис. грн (Красилівський район – дитячий оздоровчий табір «Подолянчик») до 6,75 тис. грн (Ярмолинецький район – дитячий оздоровчий заклад «Джерельце»). Середня вартість путівки – 3,4 тисячі гривень.

На завершення Олег Фалося наголосив, що здійснення своєчасної підготовки до проведення відпочинку та оздоровлення дітей, розроблення і затвердження відповідних заходів, передбачення необхідних видатків, організація якісного медичного обслуговування і харчування, створення належних умов для культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи, дасть можливість забезпечити дітям якісний оздоровчий процес, що сприятиме забезпеченню ефективної реалізації державної політики з питань оздоровлення та відпочинку дітей.

Про стан підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт в області доповів          заступник директора Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Вадим Конончук, який зазначив, що у поточному році планується збільшення посівної площі по області до 1,152 млн. гектарів. Під урожай 2017 року агроформуваннями області посіяно 231 тис. га озимих зернових культур та 74 тис. га ріпаку. За оперативною звітністю на 20 березня агроформуваннями області посіяно 1430 га ярих ранніх зернових культур.

За словами Вадима Конончука, планом соціально-економічного розвитку агропромислового комплексу на 2017 рік передбачається виробити 2900 тис. тонн зерна, 1850 тис. тонн цукрових буряків, 1300 тис. тонн картоплі, 210 тис. тонн овочів та 160 тис. тонн плодової продукції.

          З інформацією про хід виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 27 січня поточного року № 23/2017-р «Про виконання вимог законодавства щодо забезпечення мінімальної заробітної плати в області» виступила директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Світлана Лукомська.

Доповідачка поінформувала, що в області зокрема проводиться широка інформаційна робота серед роботодавців і населення з питань законодавства про працю, створено робочі групи з питань сприяння реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання вимог законодавства у частині мінімальної заробітної плати, на засіданнях постійно діючих комісій при держадміністраціях заслуховуються платники та з’ясовуються причини виплати заробітної плати нижче мінімальної.

За результатами проведених заходів на 196 підприємствах підвищено рівень заробітної плати і, як результат, до бюджетів додатково надійшло 63,3 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 67,4 тис. грн єдиного внеску.

Така ж робота проводилася по суб’єктах господарювання-фізичних особах. З початку року на засіданнях спільних комісій при виконавчих комітетах міських рад та райдержадміністраціях заслухано 132 підприємця, якими виплачувалася заробітна плата менше законодавчо встановленого мінімуму, із 191 підприємцем проведено індивідуальну роботу в органах ДФС України.

За результатами вжитих заходів 178 підприємців підвищили рівень заробітної плати, до місцевих бюджетів додатково надійшло 42,3 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 62,8 тис. грн. єдиного внеску.

Протягом січня-лютого 2017 року проведено відповідну роботу з питань легалізації трудових відносин в області, за результатами якої виявлено 61 порушення, у тому числі трудового законодавства – 42, податкового – 17, пенсійного – 2.

Притягнуто до адміністративної відповідальності 6 осіб. Зареєстровано 1409 суб’єктів підприємницької діяльності, 1280 трудових договорів між під­приємцями-фізичними особами та найманими працівниками та 1214 трудових договорів з найманими працівниками у юридичної особи.

Відтак, реалізація вжитих в області заходів дала змогу вивести з «тіні» 3903 особи.

У засіданні колегії взяли участь голови районних рад, міські (міст обласного значення) голови, голови райдержадміністрацій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів влади.