Відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації

Сьогодні голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь розширеному засіданні колегії облдержадміністрації під керівництвом голови ОДА Вадима Лозового.

Члени колегії розглянули чотири питання порядку денного.

Участь у засіданні взяли міські (міст обласного значення) голови, сільські, селищні, міські голови об’єднаних територіальних громад, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, голови райдержадміністрацій.

Про підсумки соціально-економічного розвитку області за 9 місяців 2018 року поінформував заступник директора Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Андрій Грабовський.

Доповідач зазначив, що протягом 9 місяців поточного року робота органів державної влади та місцевого самоврядування області спрямовувалась на забезпечення стабільної роботи економіки регіону, підвищення її конкурентоспроможності, вирішення нагальних проблем соціально-економічного характеру. Інформація.

Начальник відділу містобудування та архітектури облдержадміністрації Ірина Дунаєвська виступила з інформацією про забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на території області.

Про стан освоєння у 2018 році коштів державного бюджету, передбачених на реалізацію інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку регіонів доповіла заступник начальника управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації Світлана Пасічник.

Доповідач  поінформувала присутніх, що у 2018 році Хмельницькій області передбачена найбільша за останні роки фінансова підтримка з державного бюджету на реалізацію інвестиційних проектів у сумі понад 1 млрд. 142 млн. грн, що майже у двічі більше ніж у 2017 році.

На цей рік області на реалізацію проектів передбачено 236,0 млн. грн з коштів Фонду, у т.ч. 157,34 млн. грн – із загального фонду та 78,7 млн. грн – із спеціального фонду. Розпорядженнями Кабінету Міністрів України  затверджено перелік із 48-и проектів, 22 з яких перехідні, що фінансувалися за рахунок коштів Фонду у минулих роках і по яких на даний час продовжується реалізація заходів та виконуються роботи.

Так, передбачено кошти на завершення будівництва 7 довгобудів на суму майже 62 млн. грн, а саме: 3-х закладів освіти на суму 44,1 млн. грн (ЗОШ у селах Залужжя Білогірського району передбачено 14,5 млн. грн, с.Новолабунь Полонського району 17,6 млн. грн, Корчик Шепетівського району 12,0 млн. грн); 2 закладів охорони здоров’я – 14,2 млн. грн (лікувальний корпус у м.Городок – 8,3 млн. грн та дитяче відділення в м.Шепетівка – 5,9 млн. грн);  один заклад культури – 2,0 млн. грн (будинок культури в смт Теофіполь); один об’єкт житлово-комунального господарства 1,5 млн. грн (водогін в с.Браїлівка Новоушицького району).

За рахунок коштів Фонду фінансується будівництво, реконструкція або капітальний ремонт 17 об’єктів закладів освіти, 10 закладів охорони здоров’я, 4–х закладів культури, 7 об’єктів спортивної інфраструктури, 8 об’єктів житлово-комунального господарства та 2 інші (будівництво підвідного газопроводу та реконструкція будівлі під центр надання соціальних послуг).

 У рамках реалізації концепції “Нова українська школа”, починаючи з 2017 року, за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку здійснюється реконструкція та модернізація приміщень 4-х навчальних закладів, на що у поточному році з державного фонду передбачено майже 24,0  млн. гривень.

Окрім того, Світлана Пасічник детально розповіла про субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Так, з державного бюджету 39-и об’єднаним територіальним громадам в якості фінансової підтримки спрямовано субвенцію на формування інфраструктури в обсязі 143 млн. 265 тисяч гривень.

Згідно графіку асигнувань профінансовано 111 млн. 293 тис. грн, або 77,7% від загального обсягу, з яких освоєно 67 млн. 895 тис.грн або 61% від профінансованих коштів. Залишки коштів субвенції на рахунках ОТГ становлять 43 млн. 397,3 тис. гривень.

Кошти об’єднаними територіальними громадами розподілено на 179 проектів, на які облдержадміністрацією надано позитивні висновки.

Найбільше коштів спрямовано на проекти у сфері житлово-комунального господарства – 25,6%; закупівлю спеціалізованих транспортних засобів – 23,8%; проекти у сфері дорожньо-транспортної інфраструктури – 19,6%; проекти з реконструкції, капітального ремонту закладів освіти 19,6 відсотка.

За кошти субвенції також здійснюються капітальні ремонти та реконструкція адміністративних будівель, закладів культури, охорони здоров’я, виготовлення проектно-кошторисної документації.

Станом на 19 жовтня 2018 року з 39 громад 30 освоїли понад 50% з профінансованих коштів.

Понад 80% освоєно коштів субвенції у 12 ОТГ: Красилівській (100,0%), Олешинській (100%), Крупецькій (99,8%), Берездівській (99,1%), Китайгородській (93,5%), Гуменецькій (90,4%), Ганнопільській (88,4%), Ленковецькій (88,01%), Розсошанській (85,7%), Антонінській (84,9%), Колибаївській (82,7%) та Понінківській (82,3%) громадах.

  Щодо субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Відповідно до постанови КМУ «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості» Хмельницькій області були враховані кошти відповідної субвенції  у загальній сумі 213 280 тис.гривень.

На підставі плану формування спроможної мережі первинної медичної допомоги, з урахуванням специфіки області передбачено побудувати 27 нових амбулаторій, з яких 19 – в об’єднаних територіальних громадах.

Загальна вартість будівництва всіх амбулаторій становить 185 млн. 100 тис. грн, з них 166,6 млн. грн – необхідно з коштів субвенції, а 18,5 млн. грн – з коштів місцевих бюджетів.

Щодо субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької АЕС.

На 2018 рік розподілено для Хмельницької області з державного бюджету

15 млн. 650,5 тис.грн, у тому числі обласному бюджету 4 млн. 654,4 тис. гривень.

Наказом Мінрегіоном України затверджено переліки об’єктів та заходів по Хмельницькій області (наказ від 26 березня 2018 року № 68). По субвенції обласному бюджету переліки затверджені лише по видатках споживання на суму 390 тис.гривень:  закупівля засобів індивідуального захисту органів дихання на суму 289,997 тис.грн; поточний ремонт захисної споруди в с. Вікнини Білогірського району – 100,0 тис.грн, з яких освоєно 38,3 тис. гривень.

З перерахованих коштів субвенції у сумі 12 млн. 172 тис.грн, освоєно 5 млн. 11,39 тис.грн, або 41,2 %,   у тому числі   по обласному бюджету профінансовано 3 млн. 620,0 тис.грн, з яких освоєно лише 56,5 тис.гривень.

Щодо субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності

Із сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України до сфери управління Хмельницької обласної державної адміністрації передано 5,1 тисяч кілометрів автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Для Хмельницької області передбачена субвенція в загальній сумі  456,5 млн. гривень.

154,8 млн. гривень передбачено на мінімальні потреби поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Решту суми коштів субвенції в обсязі 301,7 млн. гривень розподілено пропорційно протяжності доріг загального користування місцевого значення  в районах області на поточний середній ремонт.

За пропозиціями, наданими районними державними адміністраціями, затверджено та погоджено з Укравтодором перелік із 48-ми об’єктів  поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення на 2018 рік. Замовником будівництва та балансоутримувачем доріг місцевого значення – ДП “Служба місцевих автодоріг” по усіх 48 об’єктах завершено відкриті торги та підписано договори на суму 301 млн. 700 тис. гривень.

Відповідно до плану асигнувань профінансовано 358,88 млн. грн, які  освоєно у повному обсязі.

Про реалізацію загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!» на теренах Хмельниччини  поінформував начальник Головного територіального управління юстиції в області Віктор Худняк.

За результатами розширеного засідання колегії прийнято відповідні рішення.

попередня статтяХмельницький обласний художній музей запрошує
наступна статтяДо уваги жителів та гостей міста!