Відбулося розширене засідання правління Союзу промисловців і підприємців та об’єднання організацій роботодавців області

Сьогодні на базі Кам’янець-Подільського АТ «Гіпсовик» відбулося розширене засідання правління Союзу промисловців і підприємців та Об’єднання організацій роботодавців області.

У засіданні взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, т.в.о.голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, депутати обласної ради, керівники промислових підприємств та організацій краю.

Перед пленарною частиною розширеного засідання його учасники ознайомилися з виробництвом та продукцією АТ «Гіпсовик».

Під час розширеного засідання голова Союзу промисловців і підприємців та об’єднання організацій роботодавців області Іван Дунець поінформував присутніх про необхідність створення умов для підвищення конкурентноспроможності вітчизняних промислових підприємств та щодо проблем неконтрольованої трудової міграції та «голоду» кваліфікованих робітничих кадрів.

Голова правління Володимир Постовий виступив з доповіддю про досвід роботи АТ «Гіпсовик», яке  займається виробництвом вапна та гіпсових сумішей, а також зупинився на актуальних питаннях надкористування.

З інформацією про трудову міграцію та детінізацію  трудових відносин на Хмельниччині виступив представник Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Стан та перспективи попиту і пропозиції робочої сили на локальному ринку праці в контексті діяльності Хмельницької регіональної служби зайнятості окреслив директор обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Як зазначалося на засіданні, для характеристики ситуації на ринку праці використовуються  декілька  основних показників.

Серед них, попит на робочу силу на зареєстрованому ринку праці, який визначається за показником потреби підприємств у працівниках на заміщення вільних робочих місць. Так, у січні-жовтні 2019 року кількість тимчасово вільних робочих місць і вакантних посад, заявлених підприємствами, установами, організаціями Хмельницької області, становила 31,1 тисяч, що становить 106,4% від кількості вакансій у січні-жовтні попереднього року.

Майже кожна четверта вакансія пропонується на підприємствах у переробній промисловості і кожна п’ята – в сільському, лісовому, рибному господарстві, 15% – в оптовій та роздрібній торгівлі, 9% – у державному управлінні й обороні, 7% – транспорті,  6% – у сфері освіти, по 4% – у будівництві та охорони здоров’я, наданні соціальної допомоги. Найбільший попит  спостерігався на кваліфікованих робітників (61%) та посади службовців (25%), решта працівники найпростіших професій.

Найбільшу потребу у працівниках заявляють підприємства міст Хмельницького та Кам’янець-Подільського, а також Шепетівського, Старокостянтинівського, Славутського міста та району, Кам?янець-Подільського та Красилівського районів.

Наступним характерним показником є пропозиція робочої сили на зареєстрованому ринку праці, який формується за рахунок громадян незайнятих трудовою діяльністю. У січні-жовтні 2019 року на обліку перебувало 29,6 тисяч безробітних, що на 0,7% більше ніж у аналогічному періоді 2018 року.

Серед безробітних, які мали професійний досвід, кожен четвертий раніше працював у  сільському, лісовому та рибному господарстві; 18% – у сфері державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування; 15% – у переробній промисловості; 14% – у оптовій та роздрібній торгівлі, 5% – охорони здоров’я, наданні соціальної допомоги, 3% – в освіті. Спостерігається найбільша пропозиція робочої сили з боку робітників (51%), службовців (35%).

Характерною особливістю територіальної диференціації пропозиції робочої сили у Хмельницькій області є її залежність від демографічних показників, структури населення та особливостей системи розселення. Найбільше значення пропозиції робочої сили на зареєстрованому ринку праці спостерігається у місті Кам’янець-Подільському (2512 осіб), Шепетівському районі та місті (2407 осіб), місті Хмельницькому (2313 осіб), Славутському районі та місті (2048), Дунаєвецькому районі (1955). Найменше значення даного показника у районах із меншою чисельністю населення Віньковецькому (373), Ярмолинецькому (449), Старосинявському (519).

Ще одним із показників характеризуючих ситуацію на ринку праці є темпи зростання (зменшення) обсягів попиту на робочу силу, зокрема і за рахунок створення (ліквідації) робочих місць.

Для збалансування попиту та пропозиції на рику праці важливими є заходи щодо підвищення вартості робочої сили. На сьогодні, середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 5,7 тис. грн (на відповідну дату 2018 року – 5,0 тис.  грн), по Україні середній розмір зарплати у запропонованих роботодавцями вакансіях – 6,5 тис. гривень. Середня заробітна плата в області за вересень 2019 рік становить 8,6 тис.грн, при цьому середній розмір заробітної плати, з якою безробітні звертаються до служби зайнятості, становить 5,3 тис. грн (середній розмір допомоги з безробіття за жовтень становив – 3,3 тис. грн, мінімальний розмір допомоги з безробіття для застрахованих осіб – 1630 грн, максимальний розмір – 8028 гривень.)

Серед районів та міст області найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці Красилівського  району – 7,3 тис. грн, міста Нетішин – 6,9 тис. грн, Хмельницького району – 6,4 тис.грн, міста Хмельницького – 6,2 тис. грн, Полонського району – 6,0 тис. грн,  Шепетівського району та міста – 5,8 тис. грн,  Кам?янець-Подільського району – 5,7 тис. грн,  Ярмолинецького района – 5,5 тис. гривень. У решті – середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 5,4 тис. грн до 4,5 тис. гривень (у Чемеровецькому районі).

Під час розширеного засідання голова обласної ради Михайло Загородний акцентував, що попри запровадження обласною службою зайнятості ряду новацій, спрямованих на підвищення ефективності надання послуг безробітним і роботодавцям, проблеми у сфері застосування праці найкраще вирішуються завдяки узгодженню інтересів учасників ринку праці у формі конструктивного діалогу.

попередня статтяАллу Дуєнко обрано переможцем конкурсу на посаду директора Білогірського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів
наступна статтяДо уваги зацікавлених осіб!