Відбулося засідання обласної конкурсної комісії з питань надання часткової компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання

Сьогодні, заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко взяла участь засіданні обласної конкурсної комісії з питань надання часткової компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор). Засідання провів директор Департаменту розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин облдержадміністрації Олег Омелянюк.

У засіданні також взяли участь депутати обласної ради Ігор Гай, Віктор Лебединський, Володимир Присяжний, Михайло Пухкий, Олександр Розізнаний та Юрій Смаль.

Членами комісії було розглянуто заявки фізичних осіб на часткову компенсацію вартості доїльних апаратів згідно з Порядком використання коштів обласного бюджету за напрямом «Часткова компенсація придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання», розробленого на виконання заходів Програми розвитку агропромислового комплексу Хмельницькоїобласті на 2017–2021 роки. Відповідно до п.4.1. порядку власникам особистих селянських господарств виплата часткового відшкодування витрат на закупівлю установки здійснюється на безповоротній основі в межах фактичних витрат за закуплену фізичною особою в поточному році для власного користування установку індивідуального доїння, за умови утримання у своєму господарстві 2 (дві) і більше голів, ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів в розмірі до 70 % вартості придбаного обладнання.

Станом на сьогодні, фізичними особами області подано 115 пакетів документів на часткове відшкодування вартості доїльних апаратів на загальну суму 952 486 грн. Документи зібрано відповідно до зазначеного вище Порядку в повному обсязі.

Розглянувши усі заявки, комісія погодила часткове відшкодування витрат, в розмірі 70% вартості, закуплених доїльних апаратів 115 фізичним особам. Загальна сума відшкодування становить 666 740 грн.

Також членами комісії розглянуто чотири заявки сімейних фермерських господарств на часткову компенсацію вартості трактора Беларус-82.1, дискової борони ТАРУС 2,4 Н-0,1, плуга навісного обертового 3-х корпусного, прес-підбирача соломи «John Deere 342» та розкидача мінеральних добрив навісного «РН-1», прес-підбирача соломи «Vicon 554» та гноєтранспортера ТСН .2Б, згідно з Порядком використання коштів обласного бюджету за напрямом «Часткова компенсація придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання».

 Відповідно до абз.4 п.4.2 Виплата часткового відшкодування витрат на технологічне обладнання для виробничого процесу, трактори (до 90 к. с.), причіпну та навісну сільськогосподарську техніку та/або обладнання фізичним особам-підприємцям, які використовують сільськогосподарські угіддя площею до 20 га, сімейним фермерським господарствам, здійснюється на безповоротній основі у розмірі до 50 % вартості придбаного обладнання, закупленого у поточному році для власного користування.

Загалом фізична особа-підприємець, сімейне фермерське господарство має право отримати відшкодування вартості техніки та обладнання на суму не більше 150 тис. грн. на один суб’єкт господарювання в рік.

Фермерськими господарствами подано документи на часткове відшкодування вартості техніки та обладнання на загальну суму 1 142 430 гривень. Потреба в компенсації становить 461 215 гривень. Подані пакети документів відповідають вимогам вищезазначеного порядку.

Після обговорення, враховуючи зазначене вище, комісія вирішила погодити часткове відшкодування витрат закупленої техніки та обладнання сімейним фермерським господарствам в розмірі 461 215 гривень.

Як заявляє голова обласної ради Віолета Лабазюк, підтримка аграрного сектору є запорукою успішного розвитку Хмельниччини. А одним із механізмів підтримки діяльності сільськогосподарських підприємств на сьогодні є Програма розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2017-2021 роки, впродовж дії якої фінансовою допомогою на суму 14,6 млн. грн скористалися кооперативи та більш ніж 2,5 тисячі  фермерів-одноосібників, які мають в обробітку до 20 га землі. Так, для господарників було надано компенсацію на закупівлю сільськогосподарської техніки українського виробника, закуплено й частково повернуто компенсацію з обласного бюджету на доїльні  апарати на утримання великої рогатої худоби.

Окрім того, потребує сьогодні підтримки реалізація програми щодо компенсації на закупівлю сільськогосподарської техніки та обладнання. Адже практика минулих років засвідчує ефективність впровадження таких заходів, якими скористалися фермери-одноосібники.

Сьогодні, за словами Віолети Лабазюк, спільно з Департаментом агропромислового комплексу та земельних відносин облдержадміністрації напрацьовуються пропозиції щодо удосконалення заходів нової програми розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області, яку прийматиме на сесії обласна рада на наступні роки. Пріоритети нової програми мають бути підтримка фермерів-одноосібників та їх детінізація, розвиток дрібного молочного скотарства, збільшення фінансування на відшкодування придбання сільськогосподарської техніки та обладнання, підтримка малого бізнесу на селі, сприяння фермерам-одноосібникам у вирощуванні насіннєвих культур щодо надання компенсації насінням.

«Комплекс заходів програми має бути спрямований на підтримку як одноосібних, так і фермерських господарств області, що сприятиме зайнятості населення у селі та розвитку галузі агропромислового комплексу в цілому», – резюмує голова обласної ради Віолета Лабазюк.

попередня стаття«Країна добрих сердець» об’єднується навколо допомоги Єгорчику Кудрявському: важлива кожна гривня!
наступна статтяВітаємо з перемогою у змаганнях радіоаматорів Хмельниччини!