Відбулися Буковинські медичні ралі-2024

Вперше після повномасштабного вторгнення у Чернівецькій області відбувся ювілейний десятий Чемпіонат з екстреної медичної допомоги з міжнародною участю «Буковинські медичні ралі 2024».

Участь у всеукраїнських змаганнях, які тривали  з 22 до 24 травня цього року, взяли участь бригада комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» обласної ради та 25 команд з усіх регіонів країни – представники обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф: 104 медики ЕМД з різних міст, понад 500 людей, дотичних до події, 250 гостей впродовж чемпіонату.

Перший день змагань відвідала перша леді України Олена Зеленська.

Цьогоріч вперше використовували унікальне симуляційне обладнання – манекени, які повністю відтворюють стан людини. Їх для навчання наших лікарів передала асоціація «Медична та благодійна допомога Франція-Україна».

Завдання чемпіонату відображали новий воєнний досвід України – масові травми, ураження вибухівкою тощо.

Під час змагань учасники демонстрували свої вміння надавати допомогу за протоколами країн ЄС, демонстрували свої навички в екстрених ситуаціях та виконували завдання наближені до реальних подій. Всі команди отримали позитивні емоції, поділилися досвідом, перейняли нове.

До всеукраїнських змагань були залучені працівники ДСНС, поліції та інших силових служб для створення реальних умов. Судді оцінювали:

  • правильність поставлених діагнозів пацієнтам;
  • фізичну витривалість;
  • проведення сортування пацієнтів;
  • надання екстреної медичної допомоги;
  • маневрування на спецтранспорті.

Бригада комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» обласної ради посіла почесне десяте місце.

27 травня відзначається міжнародний день екстреної медичної допомоги.Вітаємо колектив  обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з професійним днем та висловлюємо медикам щирі слова подяки за віддану працю у важких умовах війни та врятовані життя.

Організатори змагань «Буковинські медичні ралі-2024»: Міністерство охорони здоров’я України , Всеукраїнська рада реанімації, ДЗ “УНПЦ ЕМД та МК МОЗ України” , ОКНП “Чернівецький обласний центр ЕМД та МК” Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського.

попередня статтяСимон Петлюра: обличчя Української революції 1917-1921 років
наступна статтяОсвітньо-грантова програма «Траєкторія» для ветеранів та військових: 100 000 грн на розвиток власної справи