Відбувся форум, присвячений інтеграції переселенців на Хмельниччині

Про те, як підтримати переселенців та допомогти їм налагодити життя у новій громаді йшлося під час проведення регіонального форуму «Інтеграція переселенців на Хмельниччині: проблеми, рішення та роль Ради ВПО», що відбувся 2 лютого в обласному центрі.

Від початку повномасштабного вторгнення російського окупанта Хмельниччина прийняла з інших регіонів України і розселила понад 385 тисяч переселених осіб, в тому числі і тих, хто перебував на території області проїздом. Станом на сьогодні в регіоні розміщені на тимчасове проживання майже 90 тисяч осіб. Область залишається серед лідерів за кількістю ВПО. Те, яким буде нове життя переселенців, залежить від громадського сектору, бізнесу, місцевої влади та, безумовно, від них самих.

Головною метою форуму було вироблення спільного бачення шляхів підтримки, адаптації та інтеграції ВПО, а також підвищення рівня  співпраці влади і громади у цій галузі, обмін позитивним досвідом розробки проєктів для допомоги ВПО.

Учасниками форуму стали представники органів державної влади та самоврядування: заступник Міністра з питань реінтеграції окупованих територій Павло Козирєв, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, заступник голови обласної військової адміністрації Володимир Юр’єв, представники ініціативної групи зі створення Рад ВПО, релокованого бізнесу, громадських та благодійних організацій, донорської та партнерської спільноти.

Від імені керівництва та усього депутатського корпусу обласної ради учасників форуму привітав заступник голови обласної ради Валентин Соколюк.

У своєму виступі посадовець зазначив, що проведення цього заходу дозволить напрацювати правильні рішення щодо працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, підтримки бізнесу, а також створити ефективну модель функціонування Рад внутрішньо переміщених осіб.

Валентин Іванович поінформував, що при Хмельницькій обласній раді вже 11 місяців діє два гуманітарних штаби. Перший з них прийняв та надав допомогу майже 53 тисячам переселенців з різних областей України.  Другим гуманітарним штабом започатковано та продовжується підтримка «мостів допомоги» на звернення голів обласних рад та керівників органів місцевого самоврядування, зокрема – Дніпропетровської, Донецької, Київської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей. Відповідно до запитів органів місцевого самоврядування цих областей здійснюється формування та відвантаження гуманітарної допомоги мешканцям територій, які зазнали біди від окупантів.

Також з перших днів війни обласна рада скоординувала роботу всіх закладів комунальної власності, адже потреба тимчасового проживання для внутрішньо переміщених осіб значно зросла. Наразі велика кількість закладів, насамперед соціального спрямування, приймають сім’ї з територій, які знаходяться під обстрілами, та надають їм прихисток.

Також, з метою ефективного функціонування гуманітарного центру при Хмельницькій обласній раді налагоджено міжнародне співробітництво, завдяки чому відбувається співпраця з іноземними партнерами, зокрема з країн Європейського Союзу.

Форум став майданчиком для спілкування між владою, бізнесом та громадським сектором. Адже саме координація їхніх зусиль допоможе переселенцям відновити життя на новому місці. Одним з інструментів у цій взаємодії стане робота Ради ВПО у м. Хмельницький, створення якої у найближчих планах Хмельницької міської ради.

Під час виступів спікерів та учасників панельних дискусій учасники заходу обговорили можливості працевлаштування ВПО, підтримки та захисту переміщеного бізнесу на території Хмельницької області, розглянули інструменти адаптації та інтеграції ВПО, представили переваги та роль Рад ВПО як потужного інструменту на шляху інтеграції ВПО, презентували чинні гуманітарні ініціативи для ВПО та запланували можливі партнерства.

Захід проведено в межах програми «Єднання заради дії», що реалізується IREX в Україні разом з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та за підтримки Державного департаменту США.

попередня статтяГромади Хмельниччини залучають допомогу від іноземних партнерів
наступна статтяЗнятись з обліку ВПО відтепер можна і на порталі Дія