Відбувся обласний турнір юних краєзнавців

Днями обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді за сприяння обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка було проведено обласний турнір юних краєзнавців.

Участь у турнірі взяли 14 команд з навчальних закладів районів, міст і об’єднаних територіальних громад.

Юних краєзнавців привітала директор ОЦТКУМ Наталія Колесник, яка підкреслила, що 18 квітня для проведення турніру вибраний невипадково, адже це Міжнародний день пам’яток та історичних місць. З презентацією книжкових краєзнавчих новинок виступила директор Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка Валентина Черноус.

Програмою турніру було запропоновано 4 номінації – краєзнавча вікторина, фотовікторина, природничий конкурс та конкурс капітанів. Оцінювались правильність та швидкість відповідей.

Команди переможців та призерів у кожній номінації та у загальному заліку були нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Всі учасники – грамотами обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

У краєзнавчій вікторині найкращі результати показали: команда «Подоляночки» (керівник Малиновська Н.В.) обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, яка посіла І місце, друге – у команди «Пошук» (керівник Кравчук О.В.) навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ступеня-гімназія» з м. Шепетівки, ІІІ місце – у команди «Чорні вершники» (керівник Андрійчук Б.В.) Радіснянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Красилівського району.

У «Фотовікторині» на тему «Чи знаємо ми Хмельниччину» І місце – у команди «Пошук» навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ступеня-гімназія» з м. Шепетівки, ІІ місце – у команди «Подоляночки» Хмельницького ОЦТКУМ, ІІІ місце посіла команда «Фаворит» (керівник Яцентюк В.А.) КЗ ДМР «Станція юних туристів» Дунаєвецької об’єднаної територіальної громади.

У природничому конкурсі, який складався з трьох складових: “Юний геолог”, “Юний натураліст” та “Юний географ-краєзнавець”, трійка кращих була такою:

І-ше місце у команди «Подоляночки» Хмельницького ОЦТКУМ, ІІ-ге місце у «Фаворита» КЗ ДМР СЮТур Дунаєвецької ОТГ, ІІІ місце у команди «Іванковецькі магелани» (керівник Кшевінська Л.А.) Іванковецького навчально-виховного комплексу Олешинської ОТГ.

В конкурсі капітанів І-ше місце посіла Катерина Зілецька (команда «Подоляночки»), ІІ місце – Капєтоліна Говорова (команда «Юні краєзнавці» (керівник Ващук Н.І.) ЗОШ І-ІІІ ст. №16 м. Кам’янець-Подільський), ІІІ місце – у Євгена Корсуна (команда «Іванковецькі магелани»).

У загальному заліку абсолютним переможцем стала команда Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді «Подоляночки», друге місце посіла команди «Фаворит» Дунаєвецької ОТГ, ІІІ місце виборола команда «Пошук» з міста Шепетівки.

За активну участь у турнірі грамотами обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді були відзначені команди: збірна команда Красилівського району, Ружичнянського НВК Розсошанської ОТГ, Славутського дитячо-юнацького центру туризму та екологічної роботи, Гвардійського НВК Гвардійської ОТГ, Олешинської ЗОШ І-ІІІ ст. Олешинської ОТГ, БТДЮ Антонінської ОТГ, Китайгородського НВК Китайгородської ОТГ, Чепелівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Красилівської ОТГ.

Після закінчення турніру всі учасники відвідали музей-студію фотомистецтва м. Хмельницького, де ознайомилися з великою колекцією старовинних фотоапаратів, картин. Екскурсія була цікавою та пізнавальною.

За матеріалами Хмельницьким

обласним центром туризму і краєзнавства

учнівської молоді