Відкрито Хмельницький інноваційний термінал компанії «Нова Пошта»

Сьогодні відбулося офіційне відкриття Хмельницького інноваційного терміналу компанії «Нова Пошта» – ключового об’єкту інфраструктури вантажоперевезень компанії в Західній Україні.

В урочистому відкритті взяли участь перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, керівник апарату облдержадміністрації Оксана Самолюк, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, керівництво компанії, представники засобів масової інформації.

Розпочалося  будівництво інноваційного терміналу більше року тому. 23 квітня 2018 року був закладений перший камінь у фундаменті логістичного центру. А вже в березні 2019-го був виконаний перший тестовий запуск.

Неоніла Андрійчук зазначає, що відкриття нового сучасного інноваційного терміналу «Нової Пошти» лише через рік від початку його зведення – це скоріше виняток із вітчизняної будівельної практики.

 «Не секрет, що за останні роки нам нерідко доводиться вводити в експлуатацію довгоочікувані обєкти соціальної сфери, які є довгобудами. Без перебільшення можна стверджувати, що наша Хмельниччина отримала додатковий бонус для свого соціально-економічного розвитку, маючи на своїй території такий потужний інноваційний об’єкт «Нової Пошти», – наголошує Неоніла Вячеславівна.

Особливість інноваційних терміналів «Нова Пошта» в Хмельницькому і Києві в тому, що вони оснащені найкращим обладнанням від голландської компанії Vanderlande потужністю 8,5 тис. посилок на годину. Крім цього, ХІТ оснащений конвеєрами і автоматичним сортувальним обладнанням виробництва української компанії «СМС». На Хмельницькому терміналі посилки з сортувальної стрічки будуть завантажуватись безпосередньо в автомобілі за допомогою спеціальних конвеєрів. Це зробить сортування ще більш надійним.

У Хмельницькому будуть сортуватись і відвантажуватись посилки для 71 населеного пункту по всій Україні. Це міжрегіональні напрямки (Київ, Одеса, Дніпро, Львів, Луцьк, Тернопіль, Чернівці), міські і в межах усього регіону (Старокостянтинів, Кам’янець-Подільський, Шепетівка, Красилів, Дунаївці, Деражня і всі відділення в м. Хмельницький).

«Нова Пошта» – єдина логістична компанія в Україні, яка реалізує проекти такого масштабу. Планується відкрити ще 6 терміналів в найближчі 5 років в різних містах країни, адже це не просто будівлі з сортувальними стрічками, це нові робочі місця, податки, які отримують місцеві бюджети, і нові можливості для розвитку регіонів.

Як зазначив співвласник компанії «Нова Пошта» В’ячеслав Климов, термінал в Хмельницькому – це складова стратегії розвитку компанії «Нова Пошта» до 2022 року.

Офіційно відкритий Хмельницький інноваційний термінал є одним з ключових сортувальних центрів серед аналогічних об’єктів в Харкові, Одесі, Львові, Дніпрі та двох у Києві (Київ-Схід і Київ-Захід). Через ці термінали вже проходять відправлення вагою до 50 кг. В інших регіонах працюватимуть посилочно-вантажні термінали, які будуть обробляти всі посилки».

На Хмельницькому терміналі запроваджено LED-освітлення і повітряна система опалення приміщення з використанням пелет.

Генеральним підрядником зі спорудження об’єкта виступила хмельницька компанія ТОВ «Будівельний Альянс Груп», яка працює на будівельному ринку з 2002 року. Термінал побудований з використанням кредитних коштів ЄБРР в сумі 9,5 млн євро.

Довідка

Група «Нова Пошта» надає клієнтам – як бізнесу, так і приватним особам – повний спектр логістичних та пов’язаних з ними послуг. До Групи входять українські та зарубіжні компанії, в тому числі «Нова Пошта», «НП Логістик», «ПОСТ ФІНАНС» і «Нова Пошта Інтернешнл».

«Нова Пошта» – лідер логістичного ринку, який забезпечує легку доставку кожному клієнту – до відділення, поштомату, за адресою – і дозволяє тисячам підприємців створювати і розвивати бізнес не тільки в Україні, а й за кордоном. Мережа компанії налічує більше 3000 відділень по всій Україні, а кількість відправлень тільки за 2018 перевищила 174 млн. «НП Логістик» – компанія, що надає послуги фулфілменту: зберігання товару на складах, комплектацію й відправлення замовлень одержувачу. «ПОСТ ФІНАНС» – небанківська фінансова установа, завдяки якій клієнти компанії можуть здійснювати грошові перекази та операції з електронними грошима. «Нова Пошта Інтернешнл» розвиває міжнародну партнерську мережу, щоб надавати клієнтам послуги з експрес-доставки не тільки в Україні, а й за кордоном.

Група «Нова Пошта» працює з дотриманням всіх норм українського законодавства. За 2018 рік Група перерахувала до бюджету країни більше 3 млрд грн податків і зборів.