Відкриття виставки Володимира Карвасарного

7 березня о 16:00 у Хмельницькому обласному художньому музеї (вул. Проскурівська, 47) відбудеться відкриття виставки плакатів Володимира Карвасарного “Грані життя”, приуроченої до 70-літнього ювілею художника.

Карвасарний Володимир Іванович народився 8 березня 1949 року у с. Петрашівка Віньковецького району, але дитячі та юнацькі роки пройшли в с. Михайлівці. 1976 року закінчив Вижницьке училище декоративно-прикладного мистецтва. Спочатку працював на радіо-технічному заводі, потім на художньо-виробничому комбінаті. Попри роботу, художник постійно плідно займається творчістю, бере участь у міжнародних, всеукраїнських виставках. Отримує найвищі відзнаки та нагороди на міжнародних конкурсах плакату у Москві (Росія, 1984, 1985), першу премію Міжнародного конкурсу графіки у м. Брно (Чехія, 1991). Володимир Іванович – член Національної спілки художників України (1985), лауреат міської премії ім. Б. Хмельницького (1999), обласної премії ім. В. Розвадовського (2004). Окрім Хмельницького, персональні виставки В. Карвасарного відбувалися у Чеханові (Польща, 1998), Борі (Сербія, 1999), Враці (Болгарія, 2000) та багатьох містах України. Роботи митця знаходяться в музеях та приватних колекціях України, Росії, Болгарії, Чехії, Югославії, Польщі, Франції та США.

У творчому доробку майстра все органічно взаємопов’язане – плакат, живопис, дизайн. У числі його напрацювань дизайнерські рішення інтер’єрів будинків адміністративного значення, фойє і танцювальної зали лялькового театру, готелів, музеїв, костелів та ін. Ще одне серйозне та віддане захоплення художника – живопис. Полотна В. Карвасарного вирізняються виразною пластичною мовою, експресивним, надзвичайно дзвінким колоритом. Проте, найбільш яскраво заявив про себе Володимир Карвасарний як графік. Плакат настільки полонив художника, що він досяг у ньому високих вершин. Його графічні роботи варто розглядати окремо, як автономні та самодостатні. Їх тематика досить різноманітна: історико-політична, соціально-політична, соціально-психологічна.

Творчість Володимира Івановича – сукупність простих образів та лаконічних форм, в яких закодований глибинний контекст. 
Виставка триватиме до 8 квітня.

 

попередня статтяСтало відомо, що відбуватиметься в Молодіжній столиці України у 2019
наступна статтяВідбулась обласна заочна виставка-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!”