Відзначено переможців цьогорічного обласного конкурсу журналістських робіт

Сьогодні заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко вручила Дипломи переможцям обласного конкурсу журналістських робіт у 2022 році.

Конкурс започаткований обласною радою шість років тому з метою підвищення обізнаності населення області про переваги та здобутки реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади.

Але цьогоріч, враховуючи ситуацію, яка склалася у зв´язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України, тематика конкурсу змінилася. У вересні цього року депутати обласної ради на одній із сесій внесли відповідні зміни до Положення про конкурс, визначивши пріоритетними напрямами тематики Конкурсу взаємодію органів державної влади та органів місцевого самоврядування в протидії військовій агресії; лідерство в місцевому самоврядуванні в умовах воєнного стану; герої та героїні, які захищають громади, свободу та свій вибір;  співпраця місцевого самоврядування та громадянського суспільства; інтеграція внутрішньо переміщених осіб; волонтерська діяльність, надання благодійної допомоги для Збройних сил України та внутрішньо переміщених осіб.

Варто наголосити, що у нинішньому році конкурс відзначився досить великою активністю журналістів. На розгляд членів комісії надійшло 45 робіт. Так, у номінації «Краща публікація у друкованих ЗМІ» на перемогу претендувало вісім робіт, у номінації «Краща телепрограма, сюжет» – дев’ятнадцять,  у номінації «Краща онлайн-публікація» – дванадцять і у номінації «Кращий радіоматеріал» переможця визначали серед шести претендентів.

Вітаючи переможців конкурсу – представників різних засобів масової інформації краю, Тетяна Зеленко зазначила: “За період існування обласного конкурсу цьогоріч вперше на розгляд членів конкурсної комісії надійшла рекордна кількість робіт, де висвітлювалася військово-патріотична та волонтерська тематика,  розповідалося про наших захисників-героїв та тих людей, які на власних долях відчули весь жах війни. А ваше слово, ваші думки, висвітлені у матеріалах, та ваша патріотична позиція  наближають нас, українців, до такої довгоочікуваної Перемоги».

Відповідно до Положення у кожній з чотирьох номінацій визначено по три переможці, які нагороджені дипломами та грошовими преміями у розмірі відповідно до категорії: перша премія – 10 тис. грн, друга – 7 тис. грн, третя – 5 тис. гривень.

Отже, в номінації «Краща публікація у друкованих ЗМІ» переможцями визначено: журналістку із Кам’янця-Подільського Галину Михальську за цикл публікацій на військово-патріотичну тематику в місцевій газеті «Подолянин» – перше місце; колектив авторів у складі Алли Гуменюк (редактор), Миколи Тімкова, Ігоря Романенка та Богдани Садомської за серію матеріалів «3-я окрема танкова бригада в боях за Незалежність рідної держави!» у ярмолинецькій газеті «Вперед» – друге місце; журналістку ПП «Медіа-центр «Подільські вісті» Юлію Здибель за матеріал «Маленьке третє щастя, або Непроста дорога з окупованої Донеччини» – третє місце.

Серед відеоматеріалів у номінації «Краща телепрограма, сюжет» переможцем визнано журналістку філії акціонерного товариства «НСТУ» «Хмельницька регіональна дирекція «Поділля-Центр» Наталію Паляницю за репортаж «Родина з Маріуполя придбала хату на Хмельниччині та починає нове життя». Друге місце члени комісії віддали журналісту з Хмельницької міської телерадіокомпанії «Місто» Глібу Ковальчуку за матеріал «Воєнний час – перемога очима дітей».  Третє місце виборов матеріал  журналістки приватного підприємства «Городоцький районний телерадіопресцентр» Маріанни Шкаврон під назвою «Історія кохання військового та волонтерки».

У номінації «Краща онлайн-публікація» серед заявлених на конкурс публікацій перше місце присуджено журналістці сайту «Є» (м. Хмельницький) Дарії Пастернак за матеріал «Як гамують біль переселенців – репортаж з хмельницького вокзалу». Друге місце у цій номінації отримала журналістка приватного підприємства «Городоцький районний телерадіопресцентр» Віра Лапа за матеріал «Кожен чоловік має бути в певній ситуації військовим. Моя ситуація настала» – «Прометей». Третє місце у журналістки Ольги Поліщук з ТОВ «Інформаційне агентство «ХМ-ІНСАЙД» за матеріал «Громада на Хмельниччині стала другою домівкою для сотні переселенців».

У номінації «Кращий радіоматеріал» перше місце у журналістки Хмельницької міської телерадіокомпанії «Місто» Тетяни Гущі за радіоматеріал «Віч-на-віч: Потреби, виклики, настрої внутрішньо переміщених осіб на Заході України». Друге місце у цій номінації члени комісії присудили Наталії Попович – журналістці Городоцького телерадіопресцентру за матеріал «Громада в дії: співпраця місцевого самоврядування та громадянського суспільства». Третя премія у Інни Ніколаєвої з філії акціонерного товариства «НСТУ» «Хмельницька регіональна дирекція «Поділля-Центр» за матеріал «У Хмельницькому відкрили Центр допомоги для внутрішньо переміщених осіб з Луганської області».

Бажаємо представникам засобів масової інформації подальших успіхів!