Військові капелани – лицарі духу!

25 жовтня в Україні відзначають День військового капелана.

Цей день відзначається за православною традицією у день пам’яті святителя Мартіна Милостивого, єпископа Турського, який вважається засновником та покровителем військових капеланів.

Значення служіння військових капеланів переоцінити важко. Озброєні словом Божим і вірою військові капелани тримають дуже важливу оборону – духовну, а всім відомо, що у війні найперше перемагає дух. Капелани молитвою оберігають душі бійців, зцілюючи їхні невидимі рани, підтримують бійців вправним словом і вчинком, порадою й увагою, добротою та співчуттям.  А ще військові духівники допомагають нашим воїнам долати страх і гнів у серці, полегшують біль втрат, вселяють у них віру та надію.

Капелан для бійця на передовій – порадник, цілитиль душевних ран. Він наближує солдата до Бога, він є Його посланцем. Капелани є наставниками, які допомагають знайти правильний шлях для воїна.

Починаючи з 2014 року українські церковнослужителі, ризикуючи власним життям, не лише допомагають військовим виконувати свій обов’язок на передовій, вони долучаються до волонтерства, є й такі, хто взяв до рук зброю.

Військові капелани допомагають не лише воїнам, а й родинам військових, розділяючи з ними тягар розлуки і тривоги за рідних, поділяючи біль непоправних втрат…

Дякуємо військовим капеланам за підтримку Збройних сил і українського народу та велику працю у досягнені бажаного для нас усіх миру!

 Нехай милосердний Господь допомагає вам у всіх добрих справах та надає мудрості, терпіння, духовної сили та любові у вашому щоденному служінні Богу та українському народові!

Слава Україні!

попередня статтяОбласний конкурс журналістських робіт: 31 жовтня завершується прийом заявок
наступна статтяМайже 14 тисяч фермерів отримають понад 900 млн грн у рамках першого траншу програми підтримки малих агровиробників