Віолета Лабазюк: «Для депутатського корпусу обласної ради надважливою є робота з підтримки ветеранів АТО/ООС»

Сьогодні за участі місцевої влади та громадськості у Будинку рад відбулося засідання круглого столу на тему: «Впровадження регіональних програм підтримки та розвитку ветеранів».

У заході взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш, представники департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, ветеранського руху Хмельниччини, громадський сектор, керівники ветеранських просторів та представники громадських ветеранських організацій восьми центральних областей України.

Захід організований за сприяння організації «Простір можливостей», у рамках проекту «Потенціал ветерана – у розвиток громади» за підтримки МФ «Відродження»

Як зазначила директорка проєктів ГО «Простір можливостей» Оксана Коляда, метою зібрання є налагодження комунікації, обговорення з представниками влади та громадських ветеранських організацій важливість інституційного розвитку цих організацій та аналіз актуальних для учасників АТО/ООС питань.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк акцентувала, що для депутатського корпусу обласної ради сьогодні надважливою є робота з підтримки ветеранів АТО/ООС, членів їх сімей та родин загиблих.

«Обласною радою, у межах своїх повноважень та відповідно до комплексної програми, учасникам АТО/ООС надається психологічна підтримка і реабілітаційна допомога у сучасному багатопрофільному реабілітаційному відділенні на базі Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни. За рахунок обласного бюджету на базі обласної стоматологічної поліклініки учасники бойових дій мають можливість отримати ортопедичну, хірургічну та протезувальну допомогу», – зазначила Віолета Лабазюк.

Разом з тим, за словами посадовця, триває робота зі створення при обласній раді ветеранської ради, яка буде на діалозі з учасниками АТО/ООС та громадськими організаціями з метою підтримки учасників бойових дій АТО/ООС та воїнів-інтернаціоналістів. Також у кожній територіальній громаді області діє програма підтримки воїнів та ветеранів АТО/ООС, у рамках якої спрямовується наявний фінансовий ресурс на необхідні заходи.

Як зауважила Віолета Лабазюк, наразі обласна рада долучається до створення в області спільно з Хмельницькою міською радою, громадськими, волонтерськими та благодійними організаціями ветеранського простору – хабу. Він буде комунікаційним майданчиком між учасниками АТО/ООС та їхніми сім’ями, громадськістю і владою, а також місцем для проведення заходів та зустрічей, отримання усього комплексу психологічної та юридичної допомоги.

«Пріоритет один – надання підтримки учасникам АТО/ООС у рамках повноважень на співпраці з благодійними та волонтерськими організаціями», – сказала голова обласної ради.

До слова, відкриття ветеранського простору на Хмельниччині стане 20 в Україні і буде одним з найбільшим серед діючих ветеранських хабів.

Разом з тим, обласною радою буде передано Хмельницькій міській раді, де сформована черга на отримання житла, п’ять квартир для вручення ключів учасникам бойових дій АТО/ООС у рамках відзначення 30-ї річниці Дня Незалежності України.

 Також сьогодні проводиться робота зі спорудження в обласному центрі пам’ятника загиблим АТО/ООС. На ці потреби обласною радою вже виділено близько 100 тисяч гривень для проведення конкурсу, далі будуть здійснені певні організаційні роботи та передбачений необхідний фінансовий ресурс для будівництва пам’ятного меморіалу.

 Своєю чергою, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк закликав представників громадських ветеранських організацій бути проактивними у реалізації започаткованих позитивних проектів по підтримці учасників АТО/ООС а також ініціювати свої креативні проекти щодо допомоги даній категорії осіб.

 Під час дискусії представники громадських ветеранських організацій інших областей поділилися своїм здобутками розвитку ветеранського руху. Разом з тим позитивно сприйняли досвід Хмельниччини у напрямку створення одного з найбільших в Україні ветеранського хабу, а також надання учасникам АТО/ООС безкоштовної стоматологічної допомоги та вирішення питання з житлом.

 Після засідання круглого столу його учасники мали можливість оглянути приміщення, де буде створено ветеранський хаб.

попередня статтяВіолета Лабазюк: «Обласна рада не стоятиме осторонь проблем учасників бойових дій АТО/ООС та готова сприяти ветеранській спільності у всіх вкрай важливих ініціативах»
наступна статтяЗасновником ліцею тепер може бути будь-яка громада – Верховна Рада прийняла закон