Віолета Лабазюк: Головне для керівника в управлінні комунальними закладами – навчитись оптимізувати витрати

Ще дванадцять комунальних закладів освіти обласної ради прозвітували про свою фінансово-господарську діяльність за 2020 рік. Сьогодні – день другий роботи балансової комісії, яку очолює голова обласної ради Віолета Лабазюк.

В першій половині дня комісія заслухала звіти про свою минулорічну діяльність керівників та бухгалтерів чотирьох спеціальних шкіл для дітей з інтелектуальними порушеннями – Антонінської, Голенищівської, Ямпільської, Берездівської. І якщо перші три школи функціонують та здійснюють навчання 257 дітей різного віку, то діяльність Берездівської спеціальної школи призупинена ще з березня 2020 року. На початку лютого поточного року профільна постійна депутатська комісія з питань охорони здоров’я та соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту розглядала питання подальшого функціонування даного закладу. За результатами засідання комісії за підписом голови обласної ради Віолети Лабазюк було направлено відповідний лист голові облдержадміністрації із пропозицією розмістити у приміщенні Берездівської спеціальної школи заклад соціальної та медичної сфер для надання відповідних послуг мешканцям області. На даний час питання залишається відкритим, адже вивчається додаткова потреба у відкритті подібного закладу.

Крім цього, впродовж дня сьогодні звітували керівники та фінансисти Орининської та Вовковинецької гімназій, Ізяславського, Кам’янець-Подільського, Солобковецького  навчально-реабілітаційних центрів, Кам’янець-Подільської та Новоушицької спеціальних шкіл, Дитячого будинку Хмельницької обласної ради.

Щодо функціонування спеціальних шкіл, то членів комісії хвилюють питання щодо зменшення кількості вихованців у таких закладах, адже у такому випадку зростає вартість утримання одного вихованця. Як стверджують керівники спецшкіл, то це пов’язано, в першу чергу, з відкриттям інклюзивних класів школах області. Наразі все більше і більше батьків вважають, що для дітей з особливими освітніми потребами саме інклюзивні класи стануть хорошою альтернативою інтернатній системі.

Особливу увагу члени комісії, а це – депутати обласної ради, представники управління з питань спільної власності територіальних  громад виконавчого апарату обласної ради виконавчого апарату облради, Департаментів освіти та науки, фінансів облдержадміністрації, звертають на витрати на теплопостачання та енергозабезпечення, потреби у передбаченні капітальних видатків.

Адже, за словами заступника директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Антоніни Харчук, традиційно значну частину фінансування закладів освіти займають видатки на заробітну плату та  витрати на енергоносії.

“Оптимізація видатків на енергоносії та теплопостачання – постійно на контролі облради”, – зазначила Віолета Лабазюк.

Голова обласної ради акцентувала увагу керівників закладів на проведення заходів щодо зменшення споживання енергоресурсів та теплопостачання.

“Ви маєте пам’ятати, що на цій посаді ви в першу чергу – менеджер, а вже потім освітянин. Крім того, без достатнього фінансування кожен керівник має навчитись оптимізовувати витрати”,переконана Віолета  Лабазюк.

У засіданні балансової комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк та заступник голови облдержадміністрації Володимир Білик.

 

попередня статтяОбласна комісія з питань ТЕБ і НС визначила заходи, що спрямовані на запобігання поширенню на території Хмельницької області COVID-19
наступна статтяПрацевлаштування учасників АТО/ООС