Віолета Лабазюк: «Лише спільними зусиллями зможемо вирішити нагальні проблеми громад»


21 січня голова обласної ради відвідала ряд селищних територіальних громад – Меджибізьку, Летичівську, Старосинявську та Ярмолинецьку.

У закладах охорони здоров’я громад Віолета Олександрівна вручила 142 медичним працівникам, які опікуються хворими на Covid-19, страхові сертифікати.

Розповідаючи про ініціативу страхування Віолета Лабазюк зазначила: «Прийнявши виклик пандемії, власними силами та залучивши спонсорську допомогу, намагаємося убезпечити тих медичних працівників, які зараз на передньому краї боротьби з коронавірусом».

Під час спілкування з Меджибізьким селищним головою Олександром Ткачем Віолета Лабазюк проаналізувала видатки бюджету громади на 2021 рік, які складають 70 млн 346 тис. гривень.

Селищний голова озвучив проблемні питання та пріоритетні напрямки розвитку населених пунктів територіальної громади на поточний рік.

Зокрема, мова йшла про ремонти доріг комунальної власності та їх утримання в належному стані, вуличне освітлення населених пунктів громади, будівництво очисних споруд, реконструкції водогонів, капітальні ремонти будинків культури тощо. Проблеми кадрового забезпечення та оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я озвучили керівники медичних закладів.

Під час наради було також проаналізовано діяльність старостинських округів, обговорено ідеї розвитку громади на найближчу перспективу та проєкти, на реалізацію яких можна залучити кошти Державного фонду регіонального розвитку.

Селищний голова Олександр Ткач зауважив, що вони роблять все залежне для того, аби Меджибізька територіальна громада була самодостатньою і в ній були комфортні умови для проживання її мешканців. Однак, є ряд актуальних проблем, вирішення яких потребує підтримки обласної ради.

У рамках поїздки очільниця обласної ради ознайомилася з роботою та матеріально-технічною базою Летичівського центру первинної медико-санітарної допомоги, який очолює депутат обласної ради Наталія Кухарук.

Медичний заклад має потребу у придбанні обладнання та проведенні низки ремонтів, на що коштів місцевого бюджету не вистачає.

Потребує, за словами селищного голови Ігоря Тисячного, й виділення коштів обласного бюджету на реконструкцію  очисних  споруд в смт Летичів та проведення ремонту понад 70 км місцевих доріг обласного значення.

У Старосинявській селищній територіальній громаді, куди також завітала у рамках робочої поїздки голова обласної ради Віолета Лабазюк, основними напрямками розвитку громади є забезпечення централізованим водопостачанням населених пунктів та водовідведення смт Стара Синява, капітальні та поточні ремонти комунальних доріг та освітлення населених пунктів громади.

За словами селищного голови Віталій Здебського, за кошти місцевого бюджету та із залученням фінансового ресурсу Державного бюджету на території громади створено поліцейські дільниці, здійснено ремонтні роботи у інфекційному, терапевтичному та приймальному відділеннях центральної районної лікарні. За рахунок грантових коштів було освітлено село Пилявку та закуплено сільськогосподарську техніку.

Разом з тим, основною потребою залишається придбання автомобіля для центру первинної медико-санітарної допомоги, проведення капітальних ремонтів приміщення ЦПМСД, дооснащення амбулаторій  загальної практики сімейної  медицини   гематологічними, сечовими аналізаторами та кисневими концентраторами.

Озвучено селищним головою й проблемні питання  комунального некомерційного підприємства «Старосинявська центральна лікарня». Це, зокрема, введення в дію та оснащення медичною апаратурою та медичним обладнанням відділення екстреної медичної допомоги, підготовка проектної документації для проведення капітального ремонту дитячого та рентгенологічного відділення, оновлення дороговартісної медичної апаратури і обладнання, придбання  автомобіля «швидкої допомоги» для госпіталізації хворих до обласного центру.

Після вручення страхових полісів медичним працівникам у Ярмолинецькому центрі первинної медико-санітарної допомоги голова облради Віолета Лабазюк ознайомилася з діяльністю медзакладу.

Серед основних потреб комунального некомерційного підприємства «Ярмолинецька багатопрофільна лікарня» Ярмолинецької селищної ради та КНП «Ярмолинецький центр первинної медико-санітарної допомоги» – це капітальний ремонт відділень, дороговартісного медичного обладнання, придбання реанімаційного автомобіля, фінансування утримання сільських закладів охорони здоров’я, видатки на які не передбачені Національною службою охорони здоров’я України.

Ярмолинецька селищна територіальна громада, яка була створена у грудні 2020 року, забезпечила прийняття на баланс та  фінансування видатків  на утримання установ, які раніше перебували на утриманні районного бюджету, що зумовлює зменшення фінансування видатків на соціально-економічний розвиток населених пунктів громади.

За словами селищного голови Андрія Шутяка, відсутність інфраструктурної субвенції у 2021 році погіршує якість життєдіяльності громади. Потребують також вирішення питання ремонту закладів соціальної сфери, комунальних доріг, зовнішніх мереж водопостачання та освітлення населених пунктів, реконструкції та капітального ремонту очисних споруд, благоустрою територій тощо.

Як наголошує голова обласної ради Віолета Лабазюк, для вирішення нагальних проблем області та досягнення реальних результатів має бути плідна співпраця та взаєморозуміння.

«Лише спільними зусиллями можна визначити реальні потреби громад та вирішити їхні нагальні питання. І, незважаючи на партійну приналежність,  маємо об’єднуватися і разом працювати задля розвитку громад. Вірю, що коефіцієнт корисної дії від цієї співпраці буде високим і вдасться розв’язати ряд наболілих проблем», – зауважила голова обласної ради Віолета Лабазюк.

 

попередня статтяРозпочато прийом заявок на участь в Обласному відкритому дистанційному конкурсі мистецтв «КРИШТАЛЕВА ЗІРКА – 2021»
наступна статтяДо уваги новообраних депутаток Хмельниччини!